• Підрахунок калорій викликає стрес

  • П'ятниця, 6 серпня 2010 року
Коли мова заходить про втрату ваги й, особливо, жиру, я проти підрахунку калорій і обмежень в їх вживанні. Зараз я поясню чому.

Але перш, ніж я це зроблю, я б хотів поділитися результатами недавнього експерименту, які опубліковані в квітневому номері журналу «Психосоматична медицина». Експеримент полягав у наступному: жінок розділили на чотири групи за особливостями їх харчування.

1.Учасниці, які сидять на дієті і вживають до 1200 калорій на день.

2.Учасниці, які сидять на дієті і вживають до 1200 калорій на день і ведуть облік вживання калорій. Іншими словами, вони як обмежували, так і відстежували споживання калорій.

3.Учасниці, які повинні були стежити за споживанням калорій, але не були зобов'язані обмежувати їх.

4.Учасниці, які харчувалися звичайним чином.

Експеримент тривав три тижні. Результати показали, що у жінок, які обмежують споживання калорій (група 1 і 2), значно підвищився рівень гормону стресу - кортизону. В учасниць третьої групи рівень кортизону не підвищився, але посилився відчутний стрес. Коротше кажучи, обмеження калорій або просто їх облік призводить до стресу.

Збільшення рівня кортизону в тих, хто обмежував вживання калорій, може мати особливе значення, оскільки цей гормон призводить до накопичення жиру, особливо на талії. Тому особи, які обмежують споживання калорій, роблять це з метою схуднення, і можна вважати, що побічний ефект від таких обмежень призводить до зворотного результату.

Цим можна пояснити, чому багато хто з тих, хто обмежує споживання калорій, щоб схуднути, знаходять цей підхід неефективним в довгостроковій перспективі. Але існують й інші фундаментальні проблеми.

Дослідження, опубліковане в «PloS One» у лютому 2009 року, виявило погіршення обміну речовин у тих, хто строго дотримується дієти. Інше дослідження, опубліковане в «Американському журналі клінічного харчування» у жовтні 2000 року, показало, що при обмеженні калорій протягом шести місяців може піти багато часу, щоб відновити обмін речовин.

Ті, хто бажають схуднути, починають віддавати перевагу низькокалорійній нездоровій їжі. Наприклад, це  їжа та напої зі штучними цукрозамінниками, вони мають тенденцію відмовлятися від жирів на користь вуглеводів - головного стимулятора викиду інсуліну. А інсулін - це гормон, який запускає відкладення жиру в організмі.

* Почуття голоду може зробити цей підхід нездійсненним.

* Особи, що обмежують споживання калорій, схильні менше рухатися.

Складіть все це разом, і ви зрозумієте, чому обмеження калорій так часто закінчується невдачею для тих, хто прагне до здорового контролю над вагою.

Я настільки проти обмеження споживання калорій, що присвятив цій темі цілий розділ своєї нової книги «Видалення жирових відкладень в області талії. Керівництво по схудненню для чоловіків» (Глава 2,« Пастка калорій»).

Доктор Джон Бріффа - лікар, що займається приватною практикою в Лондоні і автор публікацій; інтереси - харчування та природна медицина. Адреса його сайту - Drbriffa.com

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...