• Бронхіальна астма та підступність жирів

  • Вівторок, 24 серпня 2010 року
Неправильне харчування може не тільки сприяти розвитку захворювань серцево-судинної системи, але й викликати прозапальний ефект у пацієнтів з бронхіальною астмою. Недавні дослідження австралійських вчених виявило, що їжа з високим вмістом жирів посилює перебіг бронхіальної астми, також при цьому частішають напади.

Бронхіальна астма - це алергічне захворювання, що характеризується зміненою чутливістю бронхіального дерева на потрапляння якого-небудь алергену. Розвивається звуження просвіту бронхів, гіперсекреція слизу та набряк стінок призводить до дихальної недостатності.

Людина відчуває ядуху, їй не вистачає повітря для дихання. У важких випадках без застосування преператів, що розширюють бронхи, не обійтися. Як повідомляє «WebMD Health News», вчені з Університету Ньюкасл в Австралії виявили, що їжа з високим вмістом жирів знижує позитивний ефект від преператів, що розширюють бронхи, і тим самим підсилює перебіг астми.

Групу обстежуваних пацієнтів розділили на дві частини. Одна з них їла здорову їжу, а інша -  висококалорійну жирну, на зразок гамбургерів і оладок. За та через 4 години після досліджень в обох груп взяли мокротиння для аналізу на наявність маркерів запалення.

У тих пацієнтів, які вживали жирну їжу, спостерігалося збільшення числа нейтрофілів (клітин запалення), а також збільшення активності рецепторів TLR4. Рецептори TLR4, що розташовуються на клітинній поверхні, активуються високою концентрацією насичених жирних кислот. В результаті їх стимуляції відбувається викид факторів запалення.

Клінічно ж учені спостерігали тривалі напади ядухи в пацієнтів з другої групи, а також погану реакцію на терапію, що спрямована на розширення бронхів.

"Це перше дослідження, яке доводить, що їжа з високим вмістом жирів посилює запалення дихальних шляхів, тому це дуже важливий висновок", - говорить автор дослідження Леслі Вуд.

Ці нові дані, звичайно, вимагають подальшого вивчення та перевірки. Тому Вудс продовжив: "Якщо результати досліджень зможуть бути підтверджені при подальших дослідженнях, це означає, що стратегії, спрямовані на скорочення жирної їжі можуть бути корисні при контролі астми".

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...