• Пірсинг: це того варто?

  • Середа, 25 серпня 2010 року
Пірсинг - оригінальна прикраса чи засіб чимось відрізнятися від інших, а для деяких, можливо, спосіб залучитись до якоїсь культурної верстви? Ймовірно, цілі можуть бути різні. Але в будь-якому випадку, люди, які роблять собі пірсинг повинні знати про можливі наслідки такого захоплення.

Термін «пірсинг» походить від англійського слова «piercing», що означає прокол. Любителі пірсинга проколюють різні ділянки свого тіла з метою носіння всякого роду прикрас. Згідно з останніми даними в загальній структурі населення кількість власників пірсингу складає від 7% до 14%.

Оце так молодь!

Проте особливу популярність пірсинг має серед підростаючого покоління. До 50% підлітків у віці від 14-24 років має проколи на своєму тілі, і частота їх на третину вище у представниць прекрасної статі, які мабуть таким способом хочуть підкреслити свою привабливість. Але чи це того варто?

Як показує статистика, захоплення пірсингом може стати причиною звернення за медичною допомогою або привести до серйозних порушень здоров'я. Основними небажаними наслідками проколів стають інфікування, кровотеча або розвиток пухлин. Найбільша кількість ускладнень відбувається при пірсингу язику (50%) та інтимних місць (45%). До того ж високою залишається ймовірність інфікування гепатитами В і С.

Особливо важко піддаються лікуванню запальні процеси після проколів губ, слизових та інтимних місць. Ці ділянки надзвичайно чутливі до різних компонентів і домішок металів, що входять до складу прикраси. Тривале носіння та травматизація цих ділянок призводить до виникнення алергічних реакцій, ускладнює гігієну і викликає рубцювання тканин.

Обережно, пірсинг

Захоплення пірсингом викликає стурбованість і в психологів, так як служить маркером девіантності. Носіння пірсингу і цілий ряд проявів антисоціальної поведінки - явища, як правило, йдуть пліч-о-пліч. Зловживання спиртним, схильність до агресивних дій, нецензурні вирази, імпульсивність і суїцидальні схильності частіше зустрічаються у молодих людей, що носять пірсинг.

Зокрема в медичному журналі «Psychotherapy and Psychosomatics» опубліковані результати аналізу більше 20 досліджень груп людей, які носять пірсинг. Виявляється, для них більш характерні негативні емоції і тому вони вимагають додаткової уваги з боку психологів та медичних працівників.

Пірсинг і китайська медицина

Принципи китайської медицини  також застерігають проти носіння в тілі різних металів, оскільки  тривалий вплив в певних точках якогось матеріалу приводить до стійкого зміни конкретних функцій організму. Людське тіло надзвичайно складне. На його поверхні існує велика кількість біологічно активних точок (кит. - Цяо, сюевей), які пов'язані в енергетичні меридіани і відносяться до певних органів.

Досвідчений китайський лікар може вилікувати захворювання або нормалізувати емоційний стан шляхом дії на функцію органу через акупунктурні точки. Але до яких результатів призведе прокол у деяких точках і носіння прикраси певного металу навряд чи відомо тим, хто робить пірсинг.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...