ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Правильне харчування: Slow Food проти фастфуду!

Велика Епоха

Slow food або «їжа без поспіху» - течія, що розвивається, вона формує правильне ставлення до здорової їжі, кулінарних традицій та еко-гастрономії. Це своєрідна відповідь фастфуду, який фактично призводить до зворотних результатів.

Символом руху Slow Food став равлик. Фото: www.victorianoizquierdo.com / Getty Images
Символом руху Slow Food став равлик. Фото: www.victorianoizquierdo.com / Getty Images
Все почалося в Римі. Одного разу, коли на одній з вулиць Риму був відкритий черговий ресторан McDonalds, нерви італійця Карло Петрині не витримали, і він зважився на створення нової кулінарної течії. Вона отримала назву Slow food і має на увазі отримання задоволення від якісної їжі, а не просте її поглинання дорогою на роботу.

Символом руху став равлик. Сам Петрині називає Slow food протистоянням «вірусу швидкого життя, який змушує їсти швидку їжу». Завдяки йому зародився новий термін «еко-гастрономія», що має на увазі усвідомлення людиною взаємозв'язку між планетою, як джерелом живлення, і нашими тарілками. На даний час Slow food має близько 80 000 послідовників більш ніж у 100 країнах світу.

Філософія Slow Food

Карло Петрині вважає, що кожен з нас несе відповідальність за збереження продовольчої спадщини, культурних традицій і кулінарних особливостей регіонів, які сприяють отриманню людиною істинного задоволення від правильного харчування.

Slow Food виступає за створення смачних, екологічно чистих і чесних продуктів харчування. Їжа повинна готуватись без нанесення шкоди екології, тваринному світу чи здоров'ю людини.

Slow Food виступає за збереження незліченних традиційних видів зернових, овочів, фруктів, порід тварин і продуктів харчування, на який «завдав тиск індустріальний агробізнес».

Деякі продукти харчування, створені в останні десятиліття, сприяють спотворенню смаку людини. І це стало ще однією проблемою, яку прагнути вирішити Slow food. Повернути людям задоволення від прийому їжі і зрозуміти важливість походження продуктів харчування - одне з головних завдань виробників.

Тому в рідному місті Карло Петрині - Бра в північній Італії - був створений Університет гастрономії (Університет гастрономічних наук). Це повноцінний навчальний заклад, в якому готують фахівців за різними сферами харчової промисловості.

Діяльність Slow food вже приносить відчутні позитивні результати. Приміром, її протистояння виробництву трансгенної їжі призвело до того, що про наявність генетично модифікованих продуктів стали повідомляти на етикетках упаковок.

Джерело: Агробізнес, АПК