• Медитація для кожного

  • Четвер, 12 серпня 2010 року

З часом медитацію все менше пов'язують з містикою і все частіше з практичним застосуванням, саме тому все більше число людей звертається до неї з кожним роком. Крім того, наукове співтовариство зробило свій внесок, дійшовши висновку, що це корисно для здоров'я.

Медитація позитивно проявила себе в лікуванні посттравматичного стресового розладу, вона уповільнює старіння і прискорює фізичну реабілітацію. Немає необхідності в пахощах, йозі, музики вітру, гонгу композицій у жанрі «нью-ейдж». Вам просто потрібні ви самі, тихе місце (не обов'язково) і бажання спробувати.

Навчаючи медитації протягом багатьох років, я зустрічався з багатьма людьми, які казали мені: «Я не можу медитувати. Кожного разу, коли я сідаю, моя свідомість сходить з розуму, думаючи про все. Медитація - це не для мене». Насправді - це одна з тих з небагатьох речей, яку можуть практикувати всі. У своїй найпростішій формі вона допоможе вам розслабитися і безпосередньо зайнятися собою. Для кого це, якщо не для вас? Тоді якщо це так добре для мене, то чому я не відчуваю себе так добре? Ви теж відчуєте, коли ви зрозумієте, що відбувається під час медитації.

Калейдоскоп випадкових думок та емоцій, які проносяться скрізь нашу свідомість, відвідує всіх нас, незалежно займаєтеся ви медитацією чи ні. Це обумовлено епохою, в яку ми живемо. Сьогодні життя швидко й радикально змінюється. Ставки підвищуються в міру того, як ми просуваємося вперед. Різниця між медитуючими та немедитуючими полягає у здатності керувати ситуацією, а не відповідати на зовнішні подразники, вибирати, а не реагувати.

Коли ви закриваєте очі під час медитації, і низка імпульсів мчить напролом - не впадайте у відчай. Встаньте осторонь і подивіться на них, коли вони проносяться. Позначте, на що вони схожі. Чим ясніше ви бачите їх, тим ясніше розумієте, що це окрема від вас частина. Деякі з нас побачать, як наші страхи оживають прямо перед нами. Ми можемо побачити боса за написанням поганого звіту про нашу роботу, наших друзів, що пліткували у нас за спиною, наших дітей, які не справляються зі своїми сподіваннями. Інші люди побачать свої мрії та бажання: виграш у лотерею або зустріч з людиною вашої мрії, або відвідання Світової серії з бейсболу.

Незалежно від того, що постає перед вами, воно не перешкодить вам, якщо ви зрозумієте для себе, що це таке. Позначте, що ви бачите. Дайте цьому назву. Проведіть чітке розходження між тим, що ви бачите і собою. Ці речі - просто бажання і тривоги, мрії і страхи, і нічого більше. Вони природні, як дихання. Але точно так само, як ми можемо вибрати швидке або повільне дихання, ми можемо прийняти рішення не слідувати примхам випадкових думок і перехідним емоціям.

Звичайно, цей процес вимагає зусиль, але поступово ви будете мати все більший і більший контроль над вашим розумом. Якщо ви людина, яка схильна до імпульсивності та швидкої реакції, то ваш мозок часто діє від мигдалини. Ця ділянка мозку відповідає за реакцію боротьби або реакцію втечі. Цей відділ призначений для функціонування в ситуаціях, які загрожують життю, і він швидко виснажує ресурси нашого організму.

Коли ми свідомо робимо вибір, ми використовуємо іншу частину нашого мозку - прифронтальную кору головного мозку. Ця ділянка пов'язана з організаційним мисленням, прийняттям рішень і позитивними емоціями. Коли ми медитуємо, приводимо до ладу свої думки і приймаємо рішення, ми не тільки використовуємо цю ділянку нашого мозку (не важливо, наскільки), але можемо і розвивати її. Саме тому багато хто займається медитацією. Щоб отримати більш повний контроль над собою і насолоджуватися позитивними емоціями, які виникають в результаті «підживлення» диханням і приємною зосередженістю.

Майте на увазі: хороші речі не даються легко. Але чим більше ви будете практикувати, тим легше буде ставати. Чим менше ви це робите, тим важче. Що б ви не отримали на вашому шляху, дорожіть перлинами знань, які ви знаходите на цьому шляху.

Зенон Дольницький є сертифікованим персональним тренером, інструктором з медитації і співавтором персональної програми по тренуванню свідомості.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...