• Прогулянки абрикосовим лісом: Золота Нитка

  • Вівторок, 25 травня 2010 року
Китайською мовою «абрикосовий ліс» - термін, пов'язаний із медициною. Медики-професіонали часто називають себе «людьми абрикосового лісу». Детально про нього можна дізнатися в статті «Походження китайського виразу «абрикосовий ліс»».
 
У Китаї якщо людина збирається в дорогу, вона бере з собою пігулки на основі лікарських рослин. У такому разі вона може бути спокійною далеко від дому перед лицем різних недуг. Багато з моїх пацієнтів перед поїздкою часто приходять у клініку, щоб купити ліки з трав. Берберин - одні з найпопулярніших ліків, які використовують  у надзвичайних випадках під час мандрівок, особливо у поїздках до Мексики і Південно-Східної Азії. Він здійснює швидкий лікувальний ефект у багатьох випадках. Інколи небезпечно абикуди їхати, не взявши з собою берберин.
         
Рослини, що містять берберин, використовуються для лікування  фактично у всіх традиційних медичних системах, а його використання в китайській медицині почалося, принаймні, 3 000 років тому. Берберин має істотну антибактеріальну дію та ефективний в боротьбі з бактеріями, грибами, найпростішими, вірусами, паразитами і хламідіями. Берберин найчастіше використовується проти бактерійної кишкової інфекції, кишкових паразитів і офтальмологічних інфекцій.
       
Кінь на чотирьох ногах, та й то спотикається
          
Я знаю одну кумедну історію  про берберин. Один американець, який вирушив до Південно-Східної Азії, був завжди надзвичайно обережний відносно вживання їжі та напоїв. Він навіть чистив зуби, використовуючи воду з пляшок. Він ніколи не їв нічого, що викликало підозру. Минув тиждень, і він збирався повертатися додому.
          
Він був дуже задоволений  собою, оскільки його обережна поведінка  допомогла йому зберегти здоров'я. Коли він відчув спрагу, йому захотілося випити кока-коли в готелі. Він вважав, що цей напій безпечний, оскільки в алюмінієвих банках він імпортований безпосередньо з США. Чоловік випив великий стакан кока-коли.
          
І тут його живіт раптом почав боліти, після чого його знудило, і почалася діарея. Незабаром з'явилися ознаки обезводнення, і його стан став критичним. Він не міг зрозуміти, як це могло статися. Причиною всьому стали кубики льоду в кока-колі - вони були з водогінної води.
         
Один із мандрівників у групі був моїм пацієнтом і взяв із собою пігулки берберину. Він дав американцеві декілька пігулок, і протягом двох годин ознаки нездужання зникли, і хвороба була вилікувана. Американець був вельми вдячний. З того часу він завжди заходить у клініку перед подорожжю і запасається китайськими ліками, які вилікували його в критичній ситуації.
         
Суть Золотих Ниток
          
Активний компонент  у берберині - гідрохлорид берберину, який отримують із Золотих Ниток. У китайській мові берберин звучить як «Суть Золотих Ниток».
          
Що ж це за Золоті Нитки? В «Анналах Графства Емей» розповідається, що «Золоті Нитки ростуть у скелястих місцях, до яких важко добратися. Збирачі трави обов'язково використовують страхувальні мотузки під час пошуків у скелях. Проте їхня небезпечна робота не завжди виявляється успішною. Є багато різновидів Золотих Ниток, які головним чином ростуть у провінціях Сичуань, Шаньси, Юньнань і Гуйчжоу. Проте дикі Золоті Нитки, які ростуть на горі Емей, є найдорожчими, оскільки вони найкращі, хоча їх важче знайти».
          
Золота Нитка належить до сімейства жовтцевих і використовується протягом довгого часу в традиційній китайській медицині. Шен Нюнь згадував Золоту Нитку в книзі «Шен Нюнь Бен Цао Цзінь» («Лікарські речовини Шен Нюнь» - фармацевтична книга, в якій перелічуються тварини і рослини, що мають лікарську цінність в традиційній китайській медицині). Згідно з книгою, коріння Золотої Нитки зазвичай зв'язується разом, формуючи групу. Інколи сотні золотих корінців зв'язані разом ниткою. Саме тому Золота Нитка так називається.
          
Золота Нитка - китайські  ліки, надзвичайно гіркі на смак. З декількох тисяч видів китайських ліків Золота Нитка має найгіркіший смак. Тому вона майже стала синонімом гіркоти у китайців. В якій же мірі виявляється ця гіркота? Згідно з дослідженнями, розчин, зроблений з однієї частини берберину й 25000 частин води, все ще зберігає гіркий смак. У кожному корені або стеблі Золотої Нитки приблизно 7 % берберину. Можна уявити, яка гірка Золота Нитка на смак.
          
Вживання в китайській медицині
          
Китайська трава по-різному  використовується в медицині. Сила трави може збільшитися, якщо належним чином вона поєднується з іншими видами трав. Відомо, що Золота Нитка у поєднанні з різними видами трав може вилікувати багато хвороб.
          
Наприклад, Золота Нитка  разом із рослинним вугіллям (Fuligo Plantae  латинською) може позбавити від сильної діареї, що супроводиться виділенням гною та крові; разом з кореневищем ситі довгої (Rhizoma Cyperi латинською) перемагає різні хвороби, пов'язані із застоєм Ци; разом із листям періли багатолітньої (Folium Perillae латинською) може вилікувати хвороби, викликані підвищенням внутрішньої вологості і високою температурою, дисонанс між легенями і животом, нудоту і блювоту; разом з часником, може  позбавити від вісцелярного (що належить до внутрішніх органів) токсину; разом із стеблами Skebia (Caulis Akebia латинською) і бамбуковим листям може допомогти при печії і проблемах, викликаних печією, - при червоному кольорі обличчя, спразі до холодних напоїв, високій температурі в грудях, безсонні, гної у роті і на язиці, виділеннях червонуватої сечі.
          
*****

          
Позначка від автора: серія «Прогулянки на самоті абрикосовим лісом» написана у вільному стилі, щоб обговорити з читачами людське тіло, життя та істину Всесвіту. Мета статей полягає в тому, щоб поговорити про основи китайської медицини, пригадати легенди про відомих лікарів та унікальні погляди на будову світу.
          
Джерело: www.pureinsight.ru

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...