• Прогулянки абрикосовим лісом: легенди про траву Лей Гун Тен

  • Понеділок, 17 травня 2010 року

Китайською мовою «абрикосовий ліс» - термін, пов'язаний із медициною. Медики-професіонали часто називають себе «людьми абрикосового лісу». Детально про нього можна дізнатися в статті «Походження китайського виразу «абрикосовий ліс»».

Шень Нун (Божественний Землероб) - легендарний імператор, якому приписують навчання китайців землеробству. Іншим його нововведенням було використання рослин у традиційній китайській медицині. Він спробував сотні трав, вивчаючи їхню дію. Легенда свідчить, що він помер, спробувавши траву, що називається Дуань Чан Цао (трава, що руйнує органи).

Тисячі років люди поважають Шень Нуна за його великий вклад у медицину і самопожертвування на благо людей. Завдяки йому, Дуань Чан Цао вважалася воістину містичною рослиною. Але ніхто в точності не знав, чим вона була насправді.

У знаменитому романі Пу Сунліна "Ляо Чжай" (Збірник історій про примар і духів) є глава "Трава Водяної змії". Там мова йде про вченого на ім'я Чжу. Розповідається, як під час подорожі, змучений спрагою, він зустрів красиву дівчину, яка продавала край дороги чай. Він купив і випив чашку чаю. Цей чай викликав сильний біль у животі, і Чжу помер.

У романі говориться, що чай був з Трави Водяної змії. Після смерті Чжу став духом Водяного змія. Він не став шукати собі заміни (у китайській традиції вважається, що люди, які померли несподівано, шукають собі заміну, щоб зайняти його місце і тим самим визволитися від непризначеного страждання), а надавав допомогу тим, хто постраждав від отруєння.

Лікування прокази

Лі Шичжень у своїй книзі «Бен Цао Ган Му» (Книга лікувальних трав) написав: "Зміїна трава, також відома як "смертельна трава" і "щуряча трава", - отруйна. В людини, яка спробувала її, мутніє свідомість, звідси така назва". У більшості ж районів Китаю ця трава відома, як Лей Гун Тен (Виноградна лоза Бога грому). Ця трава зростає в гірському пасмі міста Юеян у провінції Хунань.

В Юеяні траву називають «Жовтим очеретом». Якщо хтось із місцевих мешканців мав намір учинити самогубство, він з'їдав 6 - 7 гілочок рослини і незабаром вмирав. Вважають, що ця трава швидко розкладає органи, за півдня вони стають чорними. Тому ця рослина також відома як Дуань Чан Цао (трава, що руйнує органи).

Ця ж трава може бути надзвичайне корисною. Близько десяти років тому в одного місцевого хлопця була виявлена проказа. Він не міг винести страждань і вирушив у гори на пошуки цієї трави. Він приготував чашку з Лей Гун Тен, випив напій і протягом дня впав у кому. Коли він опритомнів, то побачив, що вилікувався від прокази. Ця історія стала відомою. Деякі лікарі з клініки для прокажених вирішили використовувати Лей Гун Тен для лікування пацієнтів хворих на проказу і побачили, що лікування було дуже успішним.

*****

Примітка від автора: серія «Прогулянки насамоті абрикосовим лісом» написана у вільному стилі, щоб обговорити з читачами людське тіло, життя та істину Всесвіту. Мета статей полягає в тому, щоб поговорити про основи китайської медицини, пригадати легенди про відомих лікарів та унікальні погляди на будову світу.
    

Джерело: www.pureinsight.ru
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...