• Розповіді про китайську вовчу ягоду

  • Вівторок, 30 березня 2010 року
Вовча ягода (ягода годжі) може використовуватися для зміцнення організму, поліпшення зору і продовження життя. Є багато легенд, пов'язаних із китайською вовчою ягодою.

Відомий китайський лікар Лі Шичжень (1518-1593 рр.), який жив під час династії Мінь (1368-1644 рр.), написав великий трактат про трави "Бень Цао ган му", також відомий як «Перелік дерев і трав», у якому описується, як "у трав'яній лавці Вао Шоу приготували еліксир, що сприяє довголіттю. Химерна боса людина на ім'я Жань передала формулу цього еліксиру літньому чоловікові в окрузі Ій Ши, який, дотримуючись рецепту, прожив понад сто років. Чоловік зміг швидко пересуватися, неначе летів. Його сиве волосся знову почорніло, а старі зуби змінилися новими. Він був сильним і в спальні. Відвар приємний на смак і його можна часто вживати для усунення надмірно високої температури тіла або для поліпшення зору". Основою цього рецепту була вовча ягода.

Вовча ягода солодка і має седативний ефект. Вона живить нирки і печінку, приносить користь легеням і покращує зір. Традиційна китайська медицина використовує її для лікування захворювань, пов'язаних із з печінкою, нирками та імпотенцією, а також болю у м'язах в ділянці талії і колін, головного болю, запаморочення, розпливчатого зору, зайвих сліз, втоми, кашлю, спраги і частого сім'явивергнення.

У стародавній легенді говориться, що на початку династії Тан (618-907 р.) караван на Шовковому шляху зупинився на відпочинок в готелі й караванники помітили, як молода особа лає і хльоскає старого дідуся. Один торговець наблизився до них і запитав її: "З якої причини ви нападаєте на цю літню людину й ображаєте її?"

Жінка відповіла: "Я виховую мого правнука. Це - не ваша справа".

Всі були вражені її відповіддю. Подальші розпитування показали, що їй було понад триста років! А старого карали за те, що відмовлявся пити відвар трави і почав старіти. Вражений чаклунством трави, торговець поклонився жінці з повагою і запитав: "Чи можу я бути настільки сміливим, щоб запитати у пані, яку чарівну траву ви вживаєте?" Жінка відповіла: "Ця трава має п'ять назв. Потрібно вживати різні частини трави відповідний залежно від сезону. Навесні потрібно вживати її листя, яке відоме, як «Суть небесної трави». Влітку потрібно вживати її квіти, які відомі, як «Трава довговічності». Восени потрібно вживати її плоди, які відомі, як «Вовча ягода». Взимку потрібно вживати кору її коріння, яка відома, як «Шкіра і кістки землі або божественна річ». Вживаючи ці чотири частини в чотири сезони відповідно, ви отримаєте життя настільки піднесене, як небеса і земля".
 
Пізніше, вовча ягода була представлена близькосхідним і Західним країнам. Її звеличували, як божественну траву зі Сходу.

Є також і сучасні підтвердження ефекту вовчої ягоди. У п'ятдесятих роках китайський журнал "Domestic and Foreign magazine" повідомив про історію Лі Ціньюн з провінції Сичуань, який помер у віці 250 років у 1930 році. Пояснюючи причину свого довголіття, Лі сказав: "Мені було 139 років, коли я зустрів мого Майстра. До цього я міг ходити і робити силові вправи, неначе я практикував китайські бойові мистецтва. В результаті деякі люди вважали, що я міг би бути божеством або досвідченим фехтувальником.

На той час я вважав, що це було справді втішно. Я вважаю, причина того, що я дожив до такого віку і все ще постійно здоровий, в тому, що нічого не дратувало мене з того часу, як мені було 40 років. Через це моє серце дуже спокійне, мирне і божественно втихомирене. Саме тому я не хворію, завжди здоровий і щасливий. У віці п'ятдесяти років, коли я піднявся на гору, щоб зібрати трави, я зустрів літнього чоловіка, який, здавалося, був надприроднім;  мешкав він на горі, яка стояла окремо стоячій від інших. Він робив великі кроки, коли ступав на землю і ніби летів у повітрі. Незалежно від того, як сильно я старався, я не міг не відставати від нього.

Пізніше я зустрів його знову. Я став навколішки перед ним і запитав його таємницю. Він дав мені трохи диких плодів і сказав: «Моя єдина таємниця полягає в тому, що я лише їм ці плоди». Я узяв плоди і побачив, що це були вовчі ягоди. З того часу я споживав три цян [лікарська міра ваги, один цян дорівнює 1/7 грама] китайських вовчих ягід щодня. З того часу я став здоровим і моторним. Я можу пройти сто лі [лі дорівнює 576 метрам] і не відчувати себе стомленим. Я став сильнішим і стійкішим, ніж звичайна людина".

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...