• Медитація або споглядання

  • Вівторок, 9 лютого 2010 року

Існує форма медитації, яка називається медитація усвідомленості. C давніх часів, послідовники Конфуція, даоси і буддисти - всі звертали увагу на спокійну медитацію. Через медитацію вони очищають думки і прояснюють свій розум. Сучасна медицина також підтверджує, що медитація здатна поліпшити зосередженість та ефективно усувати напругу, і навіть пом'якшувати хронічні хвороби. Все більше мешканців Заходу практикують медитацію, отримуючи від цього багато користі.

У 1979 році, лікар Йон Кабат-Зінн (Dr. Jon Kabat-Zinn), засновник Клініки по зняттю стресу (Stress Reduction Clinic) і Центру усвідомленості (Center for Mindfulness) в Медичному центрі Університету Массачусетс (University of Massachusetts Medical Center), представив доповідь про усвідомлену медитацію. Він представив дані за 10 років клінічних досліджень більше 4 000 людей, які пройшли восьмитижневий курс, відомий як "Програма по зняттю стресу" (Stress Reduction and Relaxation Program) в Медичному центрі Університету Массачусетс.

Л-р Кабат-Зінн визначає оздоровчу силу усвідомленої медитації як "систематичний підхід до розвитку нового вигляду контролю і мудрості, заснований на наших внутрішніх здібностях до розслаблення, приділення уваги, усвідомленості і розуміння". Ця форма медитації може бути використана при таких проблемах як головний біль, високий тиск, болі в попереку, хвороби серця. Всі вони пов'язані з психо-емоциональним перенапруженням.

Чи потрібно людям медитувати, не будучи хворими?

Вивчаючи життя ченців, які медитуючи, деколи проводять ціле життя, експерти виявили, що медитація покращує здатність пізнання. Якщо ви - людина, яка приймає все, що відбувається, близько до серця або часто хвилюється про майбутнє, то медитація ненав'язливо допоможе вплинути на ваше сприйняття речей, сприяючи збереженню гарного настрою протягом довгого часу. Годинна медитація протягом восьми тижнів приведе до активації імунних реакцій, розвиваючи мозкові центри, пов'язані з позитивним мисленням.

Мешканці Сходу і Заходу відносяться до споглядання по-різному. У Америці споглядання не пов'язане з релігією. Американці розглядають медитацію як вправу для мозку, замість керівництва для розуму. Вони вважають, що інтелект людини може бути натренований через виконання вправ. Можна навчити наш розум працювати з емоціями, стабілізувати увагу, зменшити сприйнятливість до відвернення і безладний хід наших думок.

Традиційна культура Сходу звертає увагу на теорію про те, що людина - невід'ємна частина природи, душа і тіло взаємодіють. Окрім медитації, люди Сходу цінують поліпшення характеру, звертають увагу на етику і здійснення благодіянь. Коли розум людини стає чистими, без непотрібних відволікаючих думок, тоді розум і тіло знаходитимуться в оптимальному стані.

Останніми роками, Фалуньгун, який наставляє слідувати в житті Істині, Доброті і Терпінню, поширився по всьому світу, робить акцент на медитації для того, щоб досягти спокою розуму.

Новачки можуть спробувати наступний простий метод: сядьте на подушку зі схрещеними ногами, спину тримайте прямо. Якщо вам так незручно, то можете на щось спертися ліктем. Розслабте тіло, закрийте очі. Дихаєте повільно. Якщо безладні думки продовжують з'являтися, то не звертає уваги на них, намагайтеся уникнути ваших порушених відчуттів. Якщо виявите, що не можете зосередитися, то це не має значення. Не втрачайте надію. Будьте щасливі, що вже помітили ситуацію відвернення. Продовжуйте спостерігати думки, але не слідуйте за ними. Завдяки щоденній практиці, ваші думки більше не будуть настільки безладні, вони стануть яснішими.

Збереження милосердного і добродушного стану в щоденному житті допоможе стати стійкішим вашому гарному настрою.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...