• Старі, добрі інгаляції

  • П'ятниця, 5 лютого 2010 року
Простудні захворювання всі лікують по-різному. Хтось вживає новомодні ліки, а хтось до цих пір лікується старими і перевіреними, ще з бабусиних часів, інгаляціями. Зазвичай такі інгаляції роблять над гарячою каструлею, накрившись рушником. Досить простий і недорогий метод. Але чи всім можна робити такі інгаляції?Інгаляція – це вдихання пару різних лікарських речовин з метою лікування. Такі способи терапії вельми корисні, і можна використовувати їх при виникненні перших симптомів хронічних і гострих захворюваннь дихальних шляхів. До яких відносяться нежить (риніт), запалення слизистої глотки (фарингіт), бронхіт, тонзиліт, а також напади астми.

Інгаляції можуть бути різними: вдихання ароматичних речовин або пару води.

Водні інгаляції зазвичай проводять, розчиняючи у воді які-небудь лікарські речовини. На даний час стали популярними інгаляції з мінеральною або морською водою. Водні інгаляції розрізняються за температурою – вологі (без підігрівання), тепловологі (з підігріванням розчину) і парові.

Якщо інгаляції виконувати правильно, то вони вельми корисні, оскільки лікарські компоненти впливають саме на дихальні шляхи, при цьому, не потрапляючи в шлунок. Це називається місцевою терапією. Для інгаляцій використовуються речовини в стані аерозолів або пару. Саме тому, вони швидко всмоктуються в кров і діють швидше. Крім того, більшість розчинів покращують відходження мокроти і слизу.

Але, не забувайте, що як і у всіх лікарських препаратів і будь-яких видів лікування, і в інгаляцій існують протипоказання. Хоча на перший погляд, інгаляції видаються цілком нешкідливими. В першу чергу, у жодному випадку не рекомендується робити інгаляції при підвищеній температурі. Також протипоказані інгаляції людям, схильним до носових кровотеч, при сердечній недостатності, при гострих захворюваннях легенів і серця. У будь-якому випадку, перш ніж приступити до будь-якого з видів інгаляцій, порадьтеся з лікарем.

Робіть інгаляції правильно

Інгаляції потрібно проводити після їжі (мінімум через 1-1,5 години). Під час інгаляцій не можна відволікатися. Необхідно правильно вдихати і видихати пари лікарських речовин. Якщо лікуємо бронхи, глотку або легені – дихання через рот. Одяг на шиї має бути вільним, щоб не утрудняти дихання.

Після інгаляцій, не бажано розмовляти (близько години), тим більше співати або їсти.

Краще використовувати компресорні  інгалятори або ультразвукові, які продаються в аптеках. Їх зазвичай використовують в лікувальних закладах. Вони зручніші, оскільки перетворять рідину в пару. Такі інгалятори називають компресорними небулайзерами.

Маленьким дітям інгаляції з киплячою водою протипоказані, оскільки діти часто отримують опіки дихальних шляхів від таких інгаляцій. Чим менше дитина, тим далі потрібно знаходитися від киплячої води з ліками, а за тривалістю інгаляції повинні займати одну-дві хвилини.

Великі дози інгаляцій з ефірними маслами можуть викликати протилежний ефект.

Корисно проводити профілактичні інгаляції під час підвищеної захворюваності вірусними інфекціями. Інгаляції мілконарізаного часнику або цибулі зазвичай проводять в приміщенні, де знаходяться найдовше. У профілактичних цілях можна використовувати й інгаляції ефірних масел, поставивши відкриті флакончики з маслами евкаліпта і базиліка в кімнаті.

Перш, ніж виконувати будь-яку інгаляцію, переконайтеся, що у Вас немає непереносимості лікарських речовин, що входять до складу препарату. Якщо після інгаляцій у Вас погіршало самопочуття, потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

Джерело: bienhealth.com

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...