• Прогулянка абрикосовим садом: 2000-річні знання

  • Середа, 10 березня 2010 року

Одного дня, коли я прогулювався біля медичного інституту, я побачив, як декілька студентів перемовлялися за комп'ютером. З цікавості, я підійшов і побачив зображення кровоносної судини руки. Люди спостерігали стан капілярів пальців. Згідно з дослідженням, стан мікроциркуляції крові в пальцях може свідчити про стан здоров'я. Це дослідження привернуло велику увагу медичного співтовариства.

Це нагадало мені про 2000-річний традиційний трактат китайської медицини «Хуанді Ней Цзін». У шостому розділі цього трактату є опис печінки. Вона розглядається як орган місцеперебування душі. Колір печінки позначається в пальцях рук і ніг. Її їжа приходить із сухожилля, що допомагає проводити кров і Ці. На смак орган кислий, а його колір темно-зелений. Печінка належить молодій Ян, серед Янських органів, і пов'язана з весняною Ці.

Згідно з трактатом, «її суть розташована в пальці руки, і пальці ноги», і лише зараз до цього приходить західне медичне дослідження мікроциркуляції в кровоносних капілярах під нігтями пальців. Про стан печінки можна взнати за кольором нігтя. Цей так званий колір - прояв змін у крові та Ці в тілі.

Лікарі китайської медицини можуть оцінити стан крові та Ці, спостерігаючи такі ознаки. Крім того, колір пов'язаний із функцією печінки, душі, настроєм і роздумами людини. Це використовується при діагностиці.

Сучасна медицина поки не може досягти цього рівня, але китайська медицина вже оволоділа повноцінною системою знань 2000 років тому. Тоді було феодальне суспільство, як люди змогли оволодіти такою великою мудрістю у той час? Це свідчення того, що китайська медицина не була створена людьми, а передана Богами.

Сунь Ченьгуань. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...