• Розповіді з практики медицини. Булімія (частина третя)

  • Вівторок, 2 березня 2010 року

Мій досвід лікаря-клініциста говорить мені про те, що сказане Вчителем Лі Хунчжі в «Чжуань Фалунь» щодо причини хвороб є вірним, "Як відомо, дійсні захворювання людини викликані на 70% від психіки і лише на 30% – від хвороби". («Чжуань Фалунь» Лекція шоста. «Витік вогню і впадіння у біснуватість»)

Без належної психологічної підтримки лікаря пацієнт, ймовірно, все більш відчуватиме занепокоєння від хвороби і, таким чином, хвороба посилиться. Це показує, що моральне здоров'я так само важливе, як фізичне, якщо не більше.

Булімія - хвороба, викликана психічним розладом.

Хейді продовжувала розповідати мені про свою юність.

"Коли я увійшла у вік статевої зрілості, я перестала спілкуватися з людьми. Булімія викривила мій власний образ у моїй свідомості. Коли я дивилася на себе в дзеркало, я бачила товсту дівчинку, але всі довкола мене продовжували говорити мені: «Хейді, ти стала дуже худенькою!» Я вважала, що вони з'їхали з глузду, а я єдина бачила правду. Я пробувала переконати їх, що вони не мали рацію. Кінець кінцем, мене відправили до психіатричної лікарні, як психічно хвору".

"Незабаром після прибуття в лікарню, дівчинка, яка була в одній палаті зі мною, померла. Вона також страждала від булімії. Коли я побачила її в лікарні, вона здалася мені скелетом. Але вона наполягала, що вона товста. Я була здивована тим, що я бачила себе в ній. Я вперше зрозуміла, що могло трапитися зі мною. Лише тоді я нарешті визнала, що у мене була проблема. Але лікарня була нездатна її вирішити. З того часу я почала розуміти, як грати в ігри з лікарями і медсестрами".

"Лікарі в лікарні механічно дотримувались режиму лікування. Неначе використовуючи один рецепт для  пирога, вони всі дотримувались одного методу в лікуванні булімії. Кожен пацієнт повинен був пройти ту ж саму процедуру. Скоро я з'ясувала, який це спосіб, і діяла і говорила так, як це було потрібно, враховуючи очікувані результати стандартного лікування. Я грала роль безневинної та прекрасної дівчинки - підлітка, тоді як я думала лише про одне: як піти звідти. Як тільки я вийшла б з психіатричної лікарні, я могла б їсти все, що хотіла, і позбавлятися від з'їденого. Ніхто не зміг би перешкоджати цьому більше.

Я перемогла їхнє лікування і була виписана з лікарні, як і запланувала. Лікування зазнало невдачі, але я навчилася управляти мисленням інших. Все ж я продовжувала шукати різних лікарів. Я ходила від одного фахівця до іншого і від одного професора до іншого. Кожен наступний лікар був завжди відоміший або мав вищу кваліфікацію, ніж попередній. Я об'їздила США та Європу в пошуках нового методу. Якщо вам цікаво, я можу розповісти вам особливості всіх медичних знаменитостей, до яких я ходила ..."

Її обличчя не виражало ні гордості, ні відчуття приниженості. Вона виглядала дуже відчуженою, неначе розповідала чужу історію.

Це також типова межа пацієнтів булімії. Вони зазвичай є різносторонньо розвиненими особами. Ви бачите цю межу в багатьох акторах. Вони здібні до повного відсторонення від дійсності. Інколи вони турбуються про виконання чого-небудь, але незабаром повністю втрачають інтерес до цього. Я чекав, коли сама Хейді вирішить змінити себе, тому, здебільшого, під час консультації я лише слухав.

Нарешті у нас відбулася серйозна розмова.

"Що найважливіше для людини? Чи дійсно є важливим подобатися іншим або відчувати себе хорошим?" - запитав я Хайді.

"Вдень важливіше подобатися іншим, а вночі важливіше подобатися собі", - відповіла Хайді.

Вона додала: "Ми живемо у візуальному суспільстві. Ви роздивляєтеся одяг на манекенницях на екрані. Дивитеся, які вони худі. Усюди, куди ви йдете, вам нагадують  про дієту, про позбавлення від зайвої ваги або рекламують вправи. Ви вивчаєте критерії для тих, хто бере участь у театралізованому шоу по вибору красунь. Ви бачите, наскільки маленькі місця в літаку. Все таємно давить на вас. У мене немає іншого вибору, як подобатися іншим".

"Фактично, ви вже зробили вибір. Щоб сподобатися суспільству і бути в згоді з вашим ненаситним бажанням поїсти, ви хочете даремно витрачати їжу і знаходите виправдання своєму вибору. Незалежно від того, як далеко ви зайдете, щоб вилікуватися, ви не зможете здолати булімію, якщо ви не залишите цей порушений менталітет", - сказав я їй щиро.

"Я дійсно хочу змінитися. Саме тому я прийшла до вас".

Хейді сказала: «Одного разу вночі я відчула, що з кимось розмовляю. Я пам'ятаю це так ясно, неначе це було вчора. Можливо, мені це снилося, а, можливо, я не спала».

З прекрасної тиші я почула голос.

Я запитала: «Чому я народилася в цій родині?»

Цей голос відповів: «Це не ваш вибір».

«Чому моя власна мати не приймає мене такою, якою я є?» - запитала я знову.

Голос запитав: «Ви приймаєте себе?»

«Я живу  в стражданні ...»

Голос сказав: «Ви маєте бути щасливою».

Я боязко запитала: «Мене нудить всім, що я їм. Я порушила бажання Бога?»

Голос відповів ясно: «Так! Це - гріх, даремно витрачати їжу».

Я сказала: «Але якщо я поповнію, як інші сприймуть мене?»

Голос відповів: «Вони сприймуть вас, коли ви вийдете з темряви».

Після того, як Хейді розповіла мені про цей дивний діалог, вона сказала: «Лікарю, я хочу змінити себе. Цього разу я це маю на увазі!»

Я знав дуже добре, що я не міг лікувати її як лікар, тому запитав: «Хотіли б ви почати практику вдосконалення? Ви хочете знати істинне походження і долю людства?»

Хейді дивилася на мене, не відповідаючи. Очевидно, це була найменш очікувана відповідь.

«Як мені почати вдосконалюватися?» - запитала вона.

«З цього часу, спробуйте «говорити правду, будьте чесною, поверніться до себе самої та своєї істинної природи". (З частини "Функції Фалунь" в главі II «Фалуньгун».)

Хейді була нездатна відразу ж пов'язати  її хворобу з практикою вдосконалення.

«Як ви сказали, ви спробували все, що медицина людства може запропонувати», - додав я.

«Практика вдосконалення може допомогти мені здолати булімію? Практика вдосконалення може перешкодити мені повніти?» - запитала вона.

«Це залежить від вашого бажання. Якщо ви дійсно хочете змінити себе, ви можете також почати з вашої внутрішньої природи, поступово досягти мети бути істинною людиною і, нарешті, повернутися  до вашої істинної природи».

Я щиро вважаю, що це найкраще лікування для Хейді.

Примітка: автор отримав згоду пацієнта, щоб скористатися її випадком для клінічного дослідження і репортажу.

* Булімія, грецьк. - бичачий голод. Мед. - невгамовний голод.   

Ю Лінь
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...