• Розповіді з практики медицини: Булімія (частина перша)

  • П'ятниця, 26 лютого 2010 року

Є багато захворювань, пов'язаних із розладами травлення. Одне з них - булімія. Булімія характеризується випадками частого вживання їжі через сильний голод, що поєднується з деякими безуспішними способами контролювати вагу. Такі способи включають блювоту, голодування, клізми, надмірне використання послаблюючих і сечогінних засобів, а також примусове фізичне навантаження.

Під час свят людина їсть набагато більше їжі, ніж у звичайні дні. Розгульні застілля - частенько відповідь на депресію, психоемоційну напругу, або проблеми з відчуттям власної гідності. Людину, хвору на кінорексію (булімію) характеризують повтори надмірного вживання їжі й чищення шлунку. Виразка шлунку, розрив живота і стравоходу, нерегулярне серцебиття і, в серйозних випадках, серцеві напади –такими є ускладнення булімії, які можуть виявитися небезпечними для життя.

Лікар, який лікує пацієнта, що страждає на булімію, часто відчуває розчарування, оскільки пацієнт зазвичай розповідає про різні другорядні особливості, тоді як першопричина його хвороби ховається десь глибоко в свідомості пацієнта. Такими пацієнтами керує вперта уява і їм дуже складно відпустити це. Не існує якого-небудь ефективного засобу лікування булімії. Якщо пацієнт не має твердого наміру здолати булімію, або отримує лікування в ізольованому довкіллі, то лікар частенько розчаровується у пацієнтові перш ніж пацієнт виліковується.

Хайді - старший  консультант у великій корпорації. Вона управляє всім. Її слово - останнє в проектах, зроблених колегами. Вона експерт у менеджменті, але вона повністю розгублена у питаннях поліпшення свого способу життя або дієти.

Хайді відвідала мене в клініці, бо вона дуже багато палила. Після багатьох відвідин, Хайді успішно кинула палити. Протягом відвідин вона також дізналася багато про мою родину, моє особисте життя і роботу.

Наступного разу, коли Хайді відвідала мене, вона зважилася кинути пити. Хайді ставила ще більше запитань, ніж раніше. Вона навіть взнала номер мого соціального забезпечення і бачила реєстрацію моїх податкових декларацій. Я не знав, що вона перевіряла мене. Я ж прагнув щосили бути відповідальним лікарем для своїх пацієнтів, як завжди.

Під час терапії Хайді, нарешті, сказала мені, що вона може дізнатися все про людину. Я не злякався. А посміхнувся їй і відповів: «Є дуже багато людей на нашому світі. Не втомливо - пробувати дізнатися все про кожного?»

Хоча Хайді покинула алкоголь, я бачив, що вона відчувала себе чимось стурбованою, але не була готова розповісти. Я підозрював, що це повинно було бути пов'язано з її здоров'ям. Судячи із зовнішності, Хайді дуже фешенебельна, фізично підтягнута і дуже вихована жінка. Вона - тип жінки, яка привертає увагу людей, і її всі поважають.

Нарешті, Хайді принесла мені. медичну історію. Вона сказала: «Я страждаю від цієї хвороби довгий час. Мені немає кого винити, окрім себе. Я ношу безліч масок. Я живу в двох різних світах удень і вночі. Я борюся з цією хворобою протягом 35 років, і випробувала різні методи лікування. Я відвідувала відомих лікарів і професорів. Завжди закінчувалося тим, що я брехала їм і переконувала, що здолала цю проблему. Після довгого спілкування з яким-небудь лікарем, я вивчала всі його методи і потім вважала, що вилікую себе сама. Після того, як це не спрацьовувало, я шукала іншого експерта, який практикував інший вид терапії. Жодна терапія не давала результату, бо це - дуже вперта хвороба. Коли я знайшла вас, я прагнула знайти у вас вади, щоб було виправдання назвати вас некваліфікованим, і потім відмовитися від лікування. Я могла сказати собі: «Дивися. Я шукала спосіб вилікувати хворобу, але немає жодного кваліфікованого лікаря, щоб вилікувати мене! Це моє бажання - знайти лікаря, рівень етики якого відповідає моїм вимогам!» Чесно кажучи, я можу легко знайти всю інформацію про вас, включаючи те, коли ви останній раз відвідали INS (Служба Імміграції і Натуралізації). Я приходила до вас не для того, щоб кинути палити або пити. Я перевіряла Вас. З деякої дивної причини, через Ваше мирне і серйозне ставлення, я не можу стриматися, щоб не прийти до Вас знову».

Я знаю, що людське мислення дуже складне, я бачив багато різних типів людей, але ніколи не зустрічав пацієнта, який пройшов через дуже багато неприємностей, щоб перевірити свого лікаря.

Я спокійно слухав її. Потім Хайді розповіла мені історію.

«Я почала страждати від цієї хвороби, коли мені було п'ятнадцять років ...»

Далі буде...

Ю Лінь
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...