• Той, хто багато сміється, той і спить добре

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 25 січня 2010 року
З'явилася нова медична наука - гелотологія. Наука про сміх. Тобто лікування сміхом. Смехологія, смехотерапія. Жодних аптек не потрібні. Смійся - і будеш здоровий! Над гелотологією ще недавно багато хто сміявся. Але врешті-решт вона змусила приймати себе серйозно, як ще один напрям в медицині.

Вчені встановили: сміх, веселість, весела вдача, веселий настрій стимулюють кровообіг, зменшують вірогідність стресу, пом'якшують болі, активізують захисні сили організму, розслабляють м'язи. Проти сумних думок допомагає сердечний сміх, бо він звільняє в організмі ендорфіни, так звані «гормони щастя».

Лікарі та психологи затверджують: гумор - це ліки. Хто сміється, хто з легкістю може посміятися і над самим собою, надовго зберігає тіло і душу в доброму здоров'ї. Багато людей за допомогою сміху знову знаходять в житті веселу сторону.

Жінки сміються частіше, ніж чоловіки, діти - частіше, ніж дорослі. Ну а люди в похилому віці? Що, у них із сміхом все покінчено? Чом би не так! «Коли я сміюся, я не думаю», - говорить Томас Дрегер, засновник в Берліні першого хору сміху в світі. Він має рацію: навіть людині, яка мислить, потрібна розрядка.

Відомі в Індії клуби сміхойоги знайшли в Європі немало прихильників. У Німеччині сьогодні існують сотні клубів сміху, тобто гумору, і психологи часто вдаються до гумору, щоб допомогти психічнохворим. У психіатричних клініках клоуни (за посадою) сміхом відволікають хворих від похмурих думок.

Весела, гумористична програма підкорює не лише дітей. «У старості замикається круг», - говорить психотерапевт л-р Міхаель Тітце, перший голова «Гумористичної допомоги» в Німеччині. Варто  клоунам-геріатрам в будинках для старезних викликати сміх якою-небудь дрібницею або нешкідливою обставиною, як багато пілюль залишаються в коробках. (Лікарі-геріатри лікують людей старечого віку.)

«Той, хто багато сміється, той і спить добре», - затверджує психіатр і психотерапевт професор Рольф Гирш з Бонна. Він досліджує проблему «Гумор в старості». Його рада: щодня читати гумористичну літературу, дивитися веселі фільми (півфільму - теж добре).

Можна навести приклад одного університетського викладача фізкультури, який захоплювався філософією. Настільки, що вивчив німецьку мову і читав Фіхте, Гегеля і Канта в оригіналі. І ось якось в одній книзі він натрапив на фразу: «Мудра людина - весела людина». І більше він філософських книг не читав. Він знайшов для себе істину.   
   
Джерело: Популярна медицина

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...