• Співайте на здоров'я

  • Середа, 3 лютого 2010 року
Один молодий артист на шоу "From the Тор" сказав, що люди повинні співати, коли вони прогулюються  вулицею. Одного дня дощовим вечором я бачила щось подібне, коли вийшла з кафе, що знаходиться навпроти "Карнегі Хол".

Під тентом чотири чоловіка виконували соло для квартету з "Реквієму" Моцарта. В їх співі не було жодної дисгармонії. Вони, здавалося, знаходилися на їх власному світі і не звертали жодної уваги на вуличний рух, дощ або перехожих. Вони також, ймовірно, не знали і про те, що спів  сприятливо діє на імунну систему.

Хоча раніше я також не замислювалася про зміцнення імунітету, спів супроводив більшій частині моїх шкільних років і часу проведеному в коледжі. Там де я виросла, була маса можливостей для співу в хорі, особливо під час різдвяних свят. Всі знали різдвяні пісні, оскільки з року в рік вони виконувалися в школах, недільних школах і церквах.

Сусіди зазвичай співали різдвяні пісні в святвечір усі разом. Тоді вони виходили з будинку, щоб подарувати пісню тим, хто поставив засвічену свічку ним на вікно. А після було свято з печивом і різдвяним сидром для дітей. Були всі умови, для того, щоб спів перешкоджав розвитку грипу.

Тепер, коли  лише починається період свят, зробіть вашій імунній системі послугу і знайдіть компанію для співу, якщо ви ще цього не зробили. Багато людей беруть участь в хоровому виконанні пісень Мессії Хенделя по всій країні, до якого можна приєднатися он-лайн. Деякі представники груп співу навіть запобігають, що наявність співецького голосу зовсім не обов'язкова. Спів в хорі приносить радість, звучить приємніше і проходить регулярно. Але є й ті, кому більше до душі співати зі своїми друзями або під радіо в особливі моменти.

Як мінімум в двох наукових дослідженнях зафіксовано поліпшення показників імунітету у співаючих людей. У кожному експерименті спостерігалося підвищення рівня імуноглобулінів (IGA) в крові після хорового виконання. Учасникам хору у Франкфурті, Німеччині, зробили аналізи крові до і після виконання "Реквієму" Моцарта. Їх показники рівня гідрокортизону покращали, свідчивши про більш утихомирений стан. Наступного тижня учасників хору знов піддали ще більшій кількості досліджень до і після прослухування запису "Реквієму", але показники їх імунітету залишалися колишніми.

У іншому дослідженні, проведеному в каліфорнійському університеті Ірвіна, провели аналіз слини членів хору до і після виконання "Урочистої меси" Бетховена. Результати продемонстрували підвищення рівня секреторного імуноглобуліну А (S-IgA), іншого індикатора імунітету, а також пониження рівня кортизолу.

Згідно даним цього дослідження, співці описували власні враження від виступу як «сильні емоційні переживання перед виконанням... занепокоєння, відчуття схвильованості, зміни настрою, розслаблення або концентрації на музиці, задоволення і зняття напруженості».

Хор для літніх виконавців в Арлінгтоні, Вірджінія, був організований покійним психіатром-геронтологом Джином Коуеном з університету Джорджа Вашингтона і Джином Келлі, для вивчення ефектів активності і творчого потенціалу у літніх людей. Виявилось, що співці цього хору у віці 55 - 97 років мають менше тривожних станів, рідко відвідують лікарів і приймають менше ліків.

Ці літні виконавці репетирують разом з професійними музикантами і виступають в різних місцях округу Колумбії і в інших штатах. Будь-яка людина у віці 55 років і старше може приєднатися до них без жодного попереднього прослухування.

Звучання пісень в цей святковий час видається абсолютно природним, що сприяє розвитку функцій лівої півкулі мозку. Спів, як і живопис, відкриває доступ до правої півкулі. Діти вчаться через пісні, а дорослі з пошкодженням лівої сторони мозку повторно вчаться через спів.

Спів може дозволити красиво виразити наші позитивні емоції, романтичність або надії, так само як і притупити відчуття втрати.

Не вірте нікому, включаючи себе, хто говорить, що ви не можете співати. Лише уявіть, цей універсальний інструмент - з вами всюди!

Версія  англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...