• Масаж точки довголіття позбавляє від 100 хвороб

  • Середа, 20 січня 2010 року
Одна японська легенда свідчить, що в давні часи жила одна щаслива людина, яка отримала від батька безцінне знання, - знання про точку довголіття або точку ста хвороб. Слідуючи заповітам батька, син щодня припікав цю точку і побачив народження і смерть декількох імператорів.

Масаж точок (акупресура)  - один з якнайдавніших методів лікування поширених на Сході. Йому вже декілька тисяч років.  Всього на тілі людини знаходиться 365 точок і 12 основних меридіанів, що нагадує кількість днів і місяців в році. Дія точкового масажу заснована на вченні про меридіани і  канали, що пов`язані з певними органами.  У китайській медицині тіло розглядалося як енергетична система, тому  за допомогою масажу можна впливати на перебіг енергії і функціональну активність органів. Тоді що ж це за точка ста хвороб?

Селище в трьох цунях від коліна…

Ця точка - Цзу-сань-лі! З китайського «Цзу» перекладається, як нога, «сань» — означає три, «лі» — селище, розташоване на проїжджих шляхах. Оскільки китайська медицина включає знання про енергетичні меридіани, то ці канали і можна порівняти зі шляхами,  точки — з селищами, розташованими вздовж доріг. Тому точка Цзу-сань-лі - це селище, розташоване на нозі на три цуня нижче за коліно.

Ця точка  вважається однією з головних. На Сході її масажують не лише хворі, але й здорові люди з метою профілактики і отримання довголіття! Про те, як важлива ця точка можна взнати, прочитавши стародавні трактати китайської медицині.

Наприклад, в  «Каноні священного передвістя Бянь Цює» від 1329 року говориться, що точка Цзу-сань-лі «… лікує сотню хвороб чоловіків і жінок, перевтому п'яти цзан-органів, сім хвороб [статевих органів], хвороби селезінки і шлунку, всі хвороби пов'язані з Ці, всі хвороби пов'язані з ущільненнями, всі хвороби пов'язані з паразитами, всі хвороби очей, запалення горла, вітер-холод, всі види болю».

Дійсно, чималий список нозологічних форм. Це й зрозуміло, адже основними функціями цієї точки є підтримка життєвої енергії (Ці), заповнення первинної Ці. Вона впливає на зміцнення селезінки, гармонізацію шлунку, а також - на розсіювання вітру, розчинення вогкості, відновлення прохідності в каналах і сприяє оживленню колатералей.

Як пройти до «селеща»?

Щоб визначити точку Цзу-сань-лі необхідно покласти долоню на коліно так, щоб пальці були притиснуті до гомілки, тоді кінчик безіменного пальця вкаже на «точку ста хвороб». Вона розташована униз від зовнішніх країв колінних чашок, в стороні від горбків на великих гомілкових кістках, в невеликих поглибленнях.

Масажувати Цзу-сань-лі краще до обіду, за годинниковою стрілкою 9 разів круговими рухами поперемінно на кожній нозі і так протягом  10 хвилин. Такий масаж надає стимулюючу дію. Масаж після обіду і проти годинникової стрілки – діє заспокійливо. В кінці масажу можна відчути легкість в тілі. Під час масажу інколи відчувається хворобливе колення в області лобової частини голови, в ногах і лопатках.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...