• Студентське меню під час сесії

  • Вівторок, 5 січня 2010 року
Зв`язок  інтелекту та якості харчування доведений. Особливо це стає актуальним для студентів. Кому як не їм відомий «мозковий штурм» під час сесії? Як же харчуватися, щоб «сіра речовина» не підвела в найвідповідальніший момент?

Під час підготовки до іспитів, ми дуже часто забуваємо про нормальне людське харчування. Природно, набагато легше з`їсти готову піцу і запити її пляшкою коли, а не возитися годинами на кухні.

Виявляється, дієтично правильна, а найголовніше - здорова їжа, є важливою ланкою в процесі підготовки до сесії або іспиту, відзначає Medheart. Поставляючи мозку правильну «їжу для роздумів», ви отримаєте від нього продуктивне засвоєння знань. Адже це ясно, як білий день!

Абсолютно очевидно, що для повноцінного функціонування мозку необхідні певні живильні речовини. Чим краще «паливо» отримає ваш мозок, тим краще він працюватиме.

Щоб мозок не працював цілодобово на травлення, а виконував правильну роботу, необхідно харчуватися калорійною але легкою їжею, тому з раціону потрібно повністю виключити м'ясо.

По можливості, слід виключити з меню цукор, оскільки він миттєво потрапляє в кров, і вже через хвилину голова стає ясною. Але це лише короткочасний ефект.  Проти швидкого підвищення рівня цукру в крові організм викидає "пожирача цукру" - інсулін (гормон підшлункової залози), і вже через декілька хвилин рівень цукру падає.

В результаті є можливим помітне зниження розумової працездатності, нез'ясовне, здавалося б, відчуття слабкості. Тому не варто мати ілюзій щодо цукрового "допінга".

Більш корисною є своєчасна помірна трапеза, що містить хліб, горіхи, рис, мюслі або боби. У них містяться комплексні з'єднання цукру, так звані полісахариди. Вони звільняються повільніше, лише хвилин через п'ятнадцять рівень цукру поступово підвищується, і людина відчуває себе бадьорою і свіжою. І в процесі розумової роботи набагато краще підкріпитися булочкою або крекером, ніж  цукеркою, інформує Medicinform.

Так, досліди канадських учених показали: тварини, які виросли на багатому жирами раціоні, були не здатні навчитися вирішенню завдань, з якими легко справлялися їх енергійні ровесники. Ця закономірність справедлива і для людини, причому як в довготривалому, так і в короткочасному плані.

Тому їжа школяра або студента повинна містити хоч трохи білка рослинного походження. Тому фахівці радять до хліба, макарон та каш додавати порцію молочних продуктів, гороху, квасолі.

А щоб ніщо не утрудняло процеси , що відбуваються в мозку, необхідні мінерали та вітаміни. Чим важча робота передбачається, тим більша потреба організму в цих речовинах. Причому в повноцінному раціоні їх міститься досить, і немає необхідності заповнювати дефіцит штучними препаратами.

Залізо і вітаміни групи B  необхідні нам для збереження фізичної  та розумової енергії. До продуктів, що містять залізо, відносяться зернові культури і шпинат. Ну й, звичайно ж, не варто забувати про яблука.

Їжа, що містить вітаміни групи B, містить продукти з цільного зерна, яйця і горіхи. Рибу і сою також варто включити в свій раціон.

Добавки з вітаміном С – це не їжа. Добавки – це, звичайно, добре, але звичайна їжа – це набагато краще. Апельсин містить не лише вітамін С, але й клітковину, фітохімікалії, бета-каротин та інші мінеральні речовини. Цього не замінить одна пігулка. Коли підете готуватися, захопіть з собою яблука, банани, морквину або курагу.

Крім того, однією з важливих умов є правильний режим харчування. Робота головного мозку підтримується за рахунок його кровообігу. Процес травлення також вимагає кровопостачання, тому активне переварювання великої кількості їжі викликає приплив крові до травної системи і відповідно відтік її від голови. Наслідки банального переїдання можна спостерігати в повсякденному житті: після рясної трапези розумова діяльність сповільнюється, настає розслаблення.

Від людини, яка щільно поїла, не доводиться чекати творчих рішень і оригінальних знахідок. Тому для підтримки розумової активності бажано дозувати навантаження на травну систему. Але життя багатьох людей організоване так, що більшу  частину своєї добової норми харчування вони споживають за один раз.

Протягом дня вони мають дискомфорт, викликаний простою причиною - голодом, а потім враз наздоганяють прогаяне і стають мало здібними до продуктивної діяльності. Щоб цього не відбувалося, харчування має бути рівномірним.

Підсумуємо: їсти менше, але частіше.  Найоптимальніший варіант на сьогоднішній день, це  5-6 порцій легкої збалансованої їжі в день. На сніданок краще відмовитися від традиційно споживаних продуктів - яйця, масло, ковбаса. Вони мають високий вміст жиру і холестерину, повільно перетравлюються, викликають відтік крові від мозку. В результаті людина довго відчуває себе так, ніби  не цілком прокинулася, і для початку активної діяльності потрібний чималий час і вольове зусилля.

Хороший сніданок повинен складатися з продуктів з низьким вмістом жиру. Це може бути пісна шинка - у жодному випадку не ковбаса або сало; нежирний плавлений сир або сир замість масла, свіжі фрукти або сік замість цукровмісних продуктів.

Обід може перекреслити всі надії на успіх в другій половині дня, якщо він складається переважно з продуктів, що містять вуглеводи. Як невелика порція гарніру, картопля і макарони цілком прийнятні, але як основне блюдо здатні викликати сонливість і розслаблення, які так недоречні в середині дня.

Солодкий десерт лише посилює цей ефект. Тому експерти рекомендують на обід продукти, багаті білками. Птиця або риба сприяють наповненню крові амінокислотами, стимулюючими мозкову активність.

До вечора бажано що-небудь легке для засвоєння. Бажані фрукти, а з напоїв – молоко або сок. Також на десерт цілком підійдуть йогурти з мюслі.

Проте не все так однозначно, не варто зовсім виключати зі свого раціону продукти, що сприяють підвищенню вмісту в крові холестерину. Низький вміст холестерину в крові дійсно оберігає від атеросклерозу, проте є небезпечним для психіки.

Такого висновку дійшли американські фахівці, обстеживши більше тисячі чоловіків в різному віці. Чоловіки з низьким вмістом холестерину в крові частіше страждають депресіями. Річ у тім, що холестерин - основний матеріал "ізоляції" наших нервів. Тому недивно, що багато прихильників модних дієт не можуть похвалитися гарним настроєм, але це не перешкодить при здачі сесії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...