• Ніши Кацудзо рекомендує спати на твердому ліжку

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 грудня 2009 року
Якщо у людини багато хвороб - причину треба шукати в порушеннях хребта. Хребет - основа скелетної, м'язової та нервової систем. Він виконує в організмі багато важливих функцій. Тому перше правило здоров'я, згідно Ніши Кацудзо: «Ліжко, на якому ви спите, має бути рівним і у жодному випадку не м'якою периною».

Відомий японський цілитель Ніши Кацудзо вірив, що лише власні зусилля людини можуть зробити її здоровою, що й сталося з ним самим. Йому поставили невтішний діагноз ще в дитинстві. Лікарі сказали, що він проживе максимум до 20 років. Ніші не лише прожив набагато довше, але й створив ефективну систему оздоровлення.

Правильна постава

Звичайно, краща вправа для хребта - це хороша постава. Людині, звиклій сутулитися, необхідно постійно себе контролювати, щоб тримати спину і плечі прямими, живіт - підтягнутим. Щоб відчути, що означає "стояти прямо", притулитеся до стіни спиною, злегка розставивши ноги і вільно опустивши руки. Потилиця, плечі, литки і п'яти торкаються стіни. Потім намагайтеся наблизитися до стіни так, щоб відстань між нею і попереком була не більше товщини пальця. Підберіть живіт, трохи  витягніть шию і розпряміть плечі. А тепер відійдіть від стіни і намагайтеся як можна довше утримувати себе в цьому стані. Важко?

Якщо ви звиклися сутулитися - а так роблять більшість людей - нормальна постава здасться вам незручною. Адже м'язи і зв'язки стають дуже слабкими і перенапруженими від того, що їх заставляють тримати тіло в неправильному положенні. Чим важче вам утримувати спину прямою, тим сильніше порушена постава.

Протягом дня ми виконуємо масу різних рухів, багато хто проводить масу часу в сидячому положенні, що не є корисним для хребта. Люди часто неправильно розпрямляються або дуже сильно нахиляються, зміщують торс дуже далеко від центру тяжіння, заставляючи спинні м'язи утримувати дуже велику вагу. Ось чому до кінця дня наша спина втомлюється, і нам все важче підтримувати правильну поставу.

М'яке ліжко – причина багатьох хвороб

Але одну третину життя ми витрачаємо на нічний сон, і саме цей час можна використовувати не лише для відпочинку, але і для виправлення своєї постави. Відносно тверде рівне ліжко сприяє рівномірному розподілу ваги тіла, максимальному розслабленню м'язів і виправленню підвивихів і викривлень хребта, викликаних вертикальним положенням тіла протягом дня. Корисно спати на пружному жорсткому матраці.

При порушенні суглобового і зв'язкового апарату, найбільш частій патології, званій підвивихом, хребці злегка зміщуються, з'їжджають убік, стискуючи нерви і кровоносні судини, що відходять від цього хребця, і заважаючи їм нормально функціонувати. Це приводить до порушення кровообігу, оніміння затиснених нервів, наслідком чого є різні порушення в тих органах, до яких ці нерви "підключені". Саме це й стає причиною різних захворювань.

Особливо схильний до підвивихів шийний відділ хребта, оскільки він є найрухливішим. А від підвивихів шийного відділу хребта страждають очі, обличчя, шия, легені, діафрагма, живіт, нирки, надниркові залози, серце, селезінка і кишечник.

Так, якщо підвивих відбувається в 4-му хребці, найімовірніше будуть уражені очі, обличчя, шия, легені, діафрагма, печінка, серце, селезінка, надниркові залози, зуби, горло, ніс, вуха. З грудних хребців найчастіше страждають підвивихом 4, 5, 10-й хребці, а з поперекових - 2-й і 5-й хребці. Якщо у вас не в порядку легені та плевра - знайте, може бути, що це походить від того, що ви не піклувалися щодня про виправлення підвивиха 2-го грудного хребця. Якщо у вас не все добре  із зором, часто болить горло або живіт, погано функціонує щитовидна залоза - швидше за все, це пов'язано з підвивихом 5-го грудного хребця. Ваше серце, кишечник, ніс, зір можуть постраждати унаслідок підвивиха 10-го грудного хребця.

Мало хто знає, що запалення сечового міхура (цистит), апендицит, імпотенція, патологічні зміни передміхурової залози у чоловіків і гінекологічні захворювання у жінок виникають в результаті підвивиха 2-го поперекового хребця. Якщо ж підвивиху піддається 5-й поперековий хребець, можливі такі захворювання як геморой, тріщини анального отвору, рак прямої кишки.

Підвивихи, які не виправляються, підтримують патологічні зміни в організмі й приводять до хвороб.

Тверде ліжко

На твердому і рівному ліжку підвивихи і викривлення хребта легко поправні, оскільки хребет знаходиться в правильному положенні під час нічного сну. У м'якому ж ліжку всі порушення, що виникли вдень, зберігаються. Крім того, м'яке ліжко зігріває міжхребетні диски, робить їх легко рухливими, закладаючи тим самим основи для нових порушень. Любитель поспати в м'якому ліжку дозволяє своїм нервам атрофуватися, і тому хвороби з'являться до нього без запрошення.

Тверде рівне ліжко корисно  впливає на роботу всіх органів, у тому числі й на такий важливий орган, як печінку. Коли група хребців з 3-го по 10-ій розташовується рівномірно в горизонтальному положенні, робота печінки не порушується. Та варто лише влягтися на м'яке ліжко, як хребці утворюють легкий вигин, що тут же приводить до порушення діяльності печінки. Нерви 4-го і 8-го грудних хребців, "підключених" до печінки, затискаються, секреція печінки порушується, що позначається на якості очищення крові. Далі ланцюжок легко прослідити: погано очищена кров починає циркулювати по всьому організму, викликаючи захворювання різних органів. Людина, не знаючи першопричини, починає лікувати хворі органи, впихаючи в хвору печінку отруту. Про наслідки здогадатися неважко...

Отже, рівне і жорстке ліжко допомагає відновити і зберегти правильну поставу, виправити порушення хребта, відновити роботу нервової системи, поліпшити функціонування внутрішніх органів.

Джерело: Жити не хворіючи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...