• Людина, яка ніколи не спить

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 17 грудня 2009 року
Сон - невід'ємна частина людського життя. Всі вчені переконані, що сон - це одна з основних потреб людини, і не лише людини. Уявлення про те, що риби не сплять – вірно лише наполовину. Оскільки у багатьох риб відпочиває половина мозку, тому вони не повністю засинають.
 
Цей же спосіб використовує страус, коли «стоїть на варті».  Але правила, як відомо, існують для того, щоб їх порушувати. Перша людина, яка порушила це правило, - в'єтнамець Нгок Тхай, народжений у 1942 році.

Нгок Тхай, який все життя  пропрацював селянином, не спить з 1973 року, після перенесеного ним жару (високої температури), як він сам розповідає. Його мозок не відпочиває, хоча в 2007 році він говорив, що відчуває себе буркотливим і сонним, 34 року без сну зробили його медичним дивом.

Так само, як у фільмі «Феномен» з Джоном Траволтою, безсоння не впливає на фізичний стан в'єтнамця, який виріс в комуні Куй Чунг. Нгок Тхай розповідає, що щодня несе два мішки вагою 50 кілограмів з ферми додому - відстань в 4 кілометри. «Я все ще здоровий і можу, як усі, працювати в полі", - затверджує він.

Не дивлячись на це, його дратує ця «здатність». Ні снодійне, ні традиційні в'єтнамські народні рецепти йому не допомагають. Не допомагає навіть алкоголь.

Єдина аномалія, яку демонструє ця людина, - це легке порушення обміну речовин в печінці, яке може бути викликане як недоліком сну, так і безліччю інших чинників.

Безсоння - це центральна тема незліченних медичних книг. Його симптоми, тобто наслідки, від яких люди страждають, відомі. Але все-таки є люди, яким досить лише кілька годин сну. Як, наприклад, народ піраха, який мешкає в джунглях Амазонки, спить лише в обід.

Версія  німецькою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...