• Зелені зони корисні для здоров'я

  • П'ятниця, 18 грудня 2009 року

У новому звіті Національного суспільства охорони пам'ятників Англії доведено, що зелені зони на території міста значно покращують здоров'я. Звіт, опублікований в журналі «Співтовариства Здоров'я та Епідеміології» показав, що це особливо стосується тих, хто страждає від душевних хвороб. Було досліджено 24 групи хворих, користь для здоров'я відмічена в 15 групах з числа тих, хто живе в радіусі 6 миль від зеленої зони.

У дослідженні, проведеному медичним центром Амстердамського вільного університету, були вивчені історії хвороби 350 000 чоловік, зареєстровані у 195 родинних лікарів Голландії. Враховувалися лише люди, які прожили поблизу зеленої зони більше року, оскільки 12 місяців - це мінімальна кількість часу, яка є  необхідною, щоб ефект став відчутним.

Не дивлячись на те, що найбільша користь для здоров'я була зареєстрована лише для тих  людей, які  жили менше ніж в півмилі від зеленої зони, на певні хвороби виявлялася дія і в межах двохмильного радіусу. Виключенням стали тривожні розлади та інфекційні хвороби травної системи. У людей, які живуть в межах двох миль від зелених зон, також знизилися психосоматичні хвороби. Спільне самопочуття покращало, знизився рівень депресій і тривожних розладів.

Лікар Йоланда Маас з медичного центру Амстердамського вільного університету відзначила, що проект показав важливість зелених зон для суспільства. "Це ясно демонструє, що зелені зони не лише розкіш, вони безпосередньо впливають на здоров'я й на те, як люди відчувають себе в своєму життєвому середовищі", - сказала вона ABC. - "Більшість хвороб, що лікуються за допомогою зелених зон, є дуже поширеними і вимагають коштовного лікування, тому представники урядових структур повинні зрозуміти, що їх можна зменшити за допомогою зелених зон".

На думку дослідників, користь зелених зон полягає не лише в тому, що це прекрасне місце для спортивних тренувань на відкритому повітрі, але також і можливість суспільних контактів. В ході дослідження було відмічено, що зелені зони були найефективнішими в передмістях, а не щільно заселених міських територіях. А якнайкращий ефект спостерігався серед дітей до 12 років.

Огляд, що проводиться Національним суспільством охорони пам'ятників Англії торік, показав, що кожне восьме місто Великобританії страждає від нестачі зелених насаджень. Учасники дослідження вважають, що дуже небагато людей мають доступ до зелених зон, в яких було б досить свіжого повітря, живої природи і можливості розслабитися.

Ша Адамс. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...