• Декілька правил довголіття для літніх людей

  • Вівторок, 15 грудня 2009 року
Здоровий сніданок, легкий другий сніданок, а також наповнення шлунку їжею до 70% - це вірний спосіб профілактики хвороб. Згідно китайській мудрості, відсутність переїдання, вмивання холодною водою і розпарювання ніг гарячою водою допоможуть завжди зберігати міцне здоров'я.   

Цао Яньцзянь, визнаний знавець з питань  довголіття за часів династії Цін сказав: «Необхідно до похилих років зберегти шлунок у хорошому стані». Якщо ж у літньої людини завжди відчувається дискомфорт у шлунку або, наприклад, після холодної їжі, їй стає погано і з'являється відрижка, то слід перейти на кашу, приправлену імбиром.

Якщо виникли погані відчуття після вживання холодної їжі, скибочка свіжого імбиру допоможе зняти дискомфорт у шлунку. На ранніх стадіях простудних захворювань можна пити імбирний суп та їсти гарячу кашу. Якщо стан не покращується, слід звернутися до лікаря.

Розумова діяльність допомагає уникнути старіння мозку. Після виходу на пенсію такі заняття, як гра в шахи, спортивні ігри, живопис, каліграфія, садівництво, читання і написання віршів, спів і заняття танцями допоможуть запобігти розумовій деградації. Життя після виходу на пенсію – новий  життєвий етап. Можна посвятити себе тому, на що раніше не вистачало часу через роботу. Займатися тим, що надає радість - один з секретів того, як бути щасливим.

Слід скласти графік, мати розпорядок дня і займатися самодисципліною. Навесні та влітку краще спати менше, ніж восени і зимою. Перед тим, як йти спати, мийте ноги теплою водою. Чоловікам краще спати на правому боці.

Одягайтеся по погоді.  Краще все ж запобігти появі хвороб, чим лікуватися з їх появою.

Життєрадісне серце

Потрібно бути безкорисливим і  задоволеним своєю життєвою ситуацією та умовами. Емоції - джерело захворювань. Бути великодушним і менше піклуватися про славу і вигоду - такі умови для поліпшення здоров'я.

Метушня і хвилювання шкідливі. Кращий спосіб бути здоровим - це бути відкритим, оптимістичним і життєрадісним щодня. Уникайте занурення в спогади і занепокоєнь про майбутнє. Живіть теперішнім часом і цінуєте його.

Лі Шиі, лікар традиційної китайської медицини.

Версія  англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...