• Акупунктура може зменшити головний біль наполовину

  • Четвер, 3 грудня 2009 року
Як  Вам таке - декілька голок спрямованих прямо проти головного болю? Як показали недавні дослідження, це зовсім непогана ідея - лікувати мігрень і напружений головний біль за допомогою традиційної китайської акупунктури. Стало відомо, що за допомогою акупунктури частота нападів головного болю знижується наполовину.

Директор інституту  Соціальної медицини, Епідеміології та Економіки Охорони здоров'я університетської клініки Шаріте в Берліні лікар Штефан Н. Вілліх провів дослідження 3000 пацієнтів, результати якого він опублікував у квітні 2009 року.

Темою досліджень було питання: чи спостерігатиметься поліпшення від  використання акупунктури поряд із звичайним лікуванням. Результати дослідження показали, що частота та інтенсивність головного болю значно скоротилася за використання акупунктури.

З традиційною  китайською акупунктурою головний біль стає рідшим

Подальші дослідження  показали, що акупунктура є ефективною терапією при мігрені та спазматичному головному болі. У серії клінічних випробувань, що проводяться за міжнародним стандартом, вчені в Німеччини розділили 270 пацієнтів з болем однакової інтенсивності на три групи.

Протягом восьми тижнів перша група отримувала повноцінні сеанси акупунктури, друга група  отримувала «мінімальну» акупунктуру, при якій голки вводилися лише поверхнево, і в місця, що не належать до активних точок, тоді як третя група не отримувала жодного додаткового лікування і спостерігалася, як контрольна.

У пацієнтів, які отримали традиційне лікування акупунктурою, самопочуття покращало, а напади стали з'являтися наполовину  рідше. У наступні 4 тижні після початку досліджень час появи нападів збільшився на 7 днів. У пацієнтів іншої групи, які  отримували «мінімальну» акупунктуру, - на 6,6 днів; в контрольній групи біль зменшився на 1,5 дня (лише на десяту частину).

Поліпшення після лікування  акупунктурою зберігалося протягом місяців, але поступово біль повертався.

Традиційна  акупунктура, а також  і «міні-акупунктура» зменшує головний біль

 
Пацієнти контрольної  групи після проведення основного  дослідження також отримали сеанси акупунктури протягом 8 тижнів. У них також відбулося значне поліпшення, але не в такій мірі, як у випробовуваних інших груп. 37 з 197 пацієнтів повідомили про побічні ефекти - запаморочення, а деякі з пацієнтів -  про ранки, що кровоточили.

Дослідники дійшли висновку, що така невелика різниця в результатах при отриманні традиційної та мінімальної акупунктури вказує, що місця розташування точок не відіграють особливої ролі при лікуванні спазматичного головного болю. Одночасно дослідники задалися питанням, наскільки точно були вибрані біологічні активні точки у пацієнтів, що отримували сеанси традиційної акупунктури.

Лікування акупунктурою частенько асоціюється з ефектом  плацебо, але це не так. Дослідники зробили  висновок, що лікування спазматичного головного болю за допомогою акупунктури демонструє такі ж добрі результати, як і інші сучасні методи терапії.

Ще  один чинник: різноманітність дії акупунктури
«Journal of the American Medical Association» також повідомив про результати досліджень використання акупунктури для лікування важкої мігрені, проведених таким же способом. Клінічні дослідження показують значну різницю між групами, що отримали лікування акупунктурою і контрольними групами. Поліпшення на 51 % настало в акупунктурній групі, на 53 % у групі «мінімальної» акупунктури і на 15 % у контрольній групі. Традиційна китайська акупунктура, згідно з цим дослідженням, дійсно в змозі наполовину зменшити головний біль.

Дослідники зробили висновок, що акупунктура і міні-акупунктура показують приблизно однакові результати, що говорить про психологічну дію голки і ефект плацебо або комбінації цих дій.

Звичайно, поліпшення настає і від дії голки, і від очікування  пацієнтів. Проте, залишається відкритим  питання: з точки зору складності та великої кількості методик в традиційній китайській акупунктурі, наскільки правильно були вибрані голки і точки акупунктури, і таким чином, наскільки є досяжним «безпосередній» ефект від акупунктури.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...