• Крики новонароджених розрізняються залежно від їх рідної мови

  • Четвер, 14 січня 2010 року

Крики французьких малят в перші дні життя відрізняються від криків німецьких немовлят.

 

У дослідженні, опублікованому минулого тижня, вчені з Франції та Німеччини порівняли акустичні особливості криків 30  французьких і 30 німецьких новонароджених у віці від двох до п'яти днів. Французькі малята кричали вищими тонами, тоді як німецькі кричали нижчими.

Дослідники вважають, що тони крику зумовлені відмінностям інтонацій двох мов. Ці інтонації сприймалися ембріоном  в утробі матері протягом останнього триместра вагітності.

«Слух - це перша сенсорна система, яка розвивається у дітей. Спочатку сприймається голос матері»,  -  відзначає в прес-релізі лікар Ангела Фрідерічі, директор відділення нейропсихологиі Лейпцігського інституту Макса Планка по вивченню мозку.

Проте чутність у зародка в утробі матері обмежена через амніотічну рідину.

«Те, що він сприймає - це головним чином мелодика та інтонація рідної мови», -  говорить Фрідерічі.

Завдяки величезним відмінностям, що існують між німецькою і французькою мовами, крики німецьких новонароджених були в основному гучними, високими та з інтонацією, яка знижувалась, тоді як французькі немовлята частіше кричали із зростаючим тоном.

«У більшості слів у французькій мові наголос падає на останній склад, через це інтонація крику стає вище, тоді як в німецькій мові - все навпаки», - говорить Фрідерічі.

Як говорять дослідники, ця рання чутливість до особливостей інтонацій може пізніше допомогти дитині при вивченні  рідної мови.

У цьому дослідженні також  брали участь вчені з Вюрцбургського університету в Німеччині та Вищої нормальної школи в Парижі, Франція.

Хелена Чжу. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...