• Пригадайте про чорницю

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 19 січня 2010 року

Хороші новини! В усякому разі, для тих, хто відчуває вікові проблеми з пам'яттю. Дослідники з Університета Рідінга і Медичного факультету коледжу «Peninsula» стверджують, що знайшли природний засіб для поліпшення пам'яті.

Згідно з результатами дослідження, яке незабаром буде опубліковано в науковому журналі «Free Radical Biology and Medicine», в боротьбі з погіршенням пам'яті, обумовленим старінням, можуть допомогти рослини, що багаті на фітохімічні речовини. Зокрема – чорниця.

Включивши в раціон випробовуваних чорницю, вчені виявили поліпшення пам'яті вже через 3 тижні. І пам'ять учасників експерименту не погіршувалася впродовж всього періоду досліджень.

Чорниця – важливе джерело флавоноїдів, а особливо антоціанів та флаванолів. І хоча точно описати вплив цих рослинних речовин на мозок вчені доки не можуть, але достовірно відомо, що їх молекули долають гематоенцефалічний бар'єр. Вважається, що поліпшення пам'яті і здібності до вчення обумовлено тим, що рослинні речовини якимсь чином покращують зв'язки і стимулюють регенерацію нейронів.

Ось як коментують своє дослідження самі вчені:

Лікар Джеремі Спенсер (керівник проекту): «Погіршення пам'яті з віком – одна з найбільших незручностей в житті. Вчені і раніше знали про потенційну користь дієти, що включає свіжі фрукти, і навіть наше попереднє дослідження показало, що флавоноїди повинні якось впливати на пам'ять, але і досі у нас не було перевірених даних»

Лікар Вайтмен: «Це дослідження не лише показує користь дієти, що включає чорницю, але й підтримує саму ідею використання дієти для поліпшення пам'яті і взагалі мозкової діяльності. У планах лікаря Спенсера розширення дослідження, щоб досліджувати ефект дієти, багатою флавоноїдами на людей, страждаючих хворобою Альцгеймера»

Джерело: iscience.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...