• Той, хто їсть швидко - з'їдає більше

  • Субота, 9 січня 2010 року

Виявляється, що розмірена їжа, дозволяє нам з'їдати менше. Більшості з нас відомо, що ті, хто їдять швидко, з'їдають надлишкову кількість їжі, що неминуче призводить до збільшення ваги та ожиріння.

В свій час Рамбам висловив принцип правильного харчування: "Подовження часу трапези подовжує дні й роки життя". Нові дослідження лікаря Олександра Кокінуса та його колег, опубліковані в журналі клінічної ендокринології "Метаболізм", можуть допомогти нам зрозуміти, які біохімічні речовини в тілі людини здатні реагувати на ритм нашого харчування.

Учасникам, на яких проводилося дослідження, було запропоновано з'їсти десерт - морозиво, вагою 300 г з вмістом 680 ккал. При цьому, їсти його потрібно було з різною швидкістю- 5 хвилин і 30 хвилин.

Аналізи крові були взяті перед споживанням їжі і кожні 30 хвилин протягом двох з половиною годин після їжі, щоб перевірити рівень глюкози, інсуліну, ліпідів і гормонів системи травлення. Було встановлено, що повільне вживання їжі викликає інтенсивніше виділення гормонів, чим при поспішньому вживанні їжі.

Ці гормони, що виділяються системою травлення, подають мозку сигнал ситості. Крім того, учасники, які повільно насолоджувалися морозивом, повідомили про більше відчуття ситості, в порівнянні з тими, які навіть не відчули, що "проковтнули" десерт.

Дослідження доводить, що наш темп споживання їжі впливає на секрецію гормонів, що, у свою чергу, впливає на вживання нами продуктів харчування. В світлі цих висновків, слід задуматися над тим, яку величезну енергію ми витрачаємо, щоб адаптувати наш спосіб життя в цілому, і наше харчування зокрема,  з ритмом  життя нашого століття - і, в той же час, не звертаємо увагу, що велику частину часу (якщо не увесь)  ми «поглинаємо» їжу, щоб встигнути зробити більше справ. І ми, дійсно, встигаємо - з'їдати більше..., ще більше, ніж є в тому потреба.

Деколи, мабуть, недостатньо лише знати, що стародавня китайська медицина рекомендує їсти повільно і усвідомлено, а так само, недостатньо цитувати Рамбама, який говорив, що "надлишкове харчування  діє на кожну людину, як смертельна отрута, і викликає різні захворювання". Ми повинні дійсно звернути на це увагу і зважити пріоритети. І, оскільки, ми не можемо змінити зовнішній темп життя, ми можемо, як мінімум, понизити темп нашого харчування.

Лія Онелі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...