• Косметика стародавніх єгиптян - лікарський засіб для очей

  • Неділя, 28 березня 2010 року
Тисячі років тому  стародавні єгиптяни наносили макіяж на очі, вірячи в те, що боги Гор і Ра захистять їх від деяких очних і шкірних захворювань.

І це не є порожнім марновірством. У журналі «Аналітична хімія» від 15 січня була опублікована стаття про те, що французькі вчені  Університету імені  П’єра і Марі Кюрі  відкрили  лікувальні властивості речовин, що входять до складу цієї косметики.

Учені провели хімічний аналіз, що включає скануючу електронну мікроскопію і кількісну рентгенівську дифракцію 52 зразків косметики, які зберігаються законсервованими в паризькому музеї у Луврі.

Дослідники виявили, що косметика була виготовлена зі змішаних разом чотирьох свинцевих мінералів: чорний галеніт (сульфід свинцю) і білий церусит (вуглекислий свинець), фосгеніт (карбонат свинцю)  і лауріоніт (гідроксид-хлорид свинцю).

Відомо, що дуже маленькі концентрації іонів свинцю впливають на шкіру та інтенсивно стимулюють вироблення моноокислу азоту (оксиду азоту). Ця молекула - найважливіша біологічна сполука у ссавців. Дослідники в своїй доповіді говорять, що одна з її функцій полягає в стимулюванні імунної системи.

Вони пишуть: «Можна стверджувати, що ці сполуки свинцю були навмисно виготовлені й використовувалися у давніх єгипетських сумішах для профілактики і лікування захворювань  очей шляхом стимуляції діяльності імунних клітин».

Рідкі фосгеніт і лауріоніт не були виявлені на території Єгипту чи сусідніх країн. Стародавні рукописи дають можливість припустити, що вони були синтезовані як ліки.

Щоб прочитати дослідницьку роботу, будь ласка, відвідайте цей сайт: http://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/ac902348g

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...