• Делікатеси і глистові інвазії

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 24 березня 2010 року
Кулінарні делікатеси завжди залучають мисливців за новими смаковими відчуттями. Проте інколи особливості методики приготування страви можуть стати причиною зараження людини різноманітними паразитичними черв'яками. Тому, щоб зберегти здоров'я і не стати жертвою глистових інвазій, варто бути розбірливим не лише в смаку.

Ось, наприклад, у 2001 році американські лікарі повідомили про унікальний випадок – пацієнтці Дон Бессер видалили паразитичного черв'яка з мозку. Як припускала сама потерпіла, черв'як потрапив у її організм під час вживання страви мексиканської кухні з начинкою із свинини.

Після того випадку жінка три тижні хворіла, а потім у неї почалися епілептичні напади, що перетворили її життя на муки. Через три роки вона була ретельно обстежена. Лікарі з усесвітньо відомої клініки Mayo заявили, що єдиний спосіб позбутися припадків - видалити черв'яка з мозку. Хоча необхідність операції на мозку не здавалася Дон простим виходом, вона погодилася.

Хірурги працювали протягом шести годин. Весь цей час жінка знаходилася при свідомості, причому для зняття болю використовувалася лише акупунктура і легкі анестетики. Це було необхідно, щоб лікарі могли ідентифікувати ділянку, в якій вони працюють, і не пошкодити життєво важливих зон. Перед роботою вони стимулювали місце розрізу слабким електрострумом і розпитували хвору про відчуття.

Крім того, протягом всієї операції з Дон розмовляли. Вона знає дві мови, тому розмови велися і англійською, і іспанською. Лікарі знайшли і видалили паразита, який виявився мертвим і вже почав розкладатися, ушкоджуючи при цьому навколишні клітини мозку.

Пам'ятка любителям суші

Любителям суші також загрожує велика небезпека. Японські хірурги були шоковані, коли знайшли черв'яків у голові одного з прихильників цієї страви. Сьогодні, на жаль, суші стали одним із популярних ласощів.

Численні суші-бари і японські ресторанчики міцно завоювали своє місце під сонцем у нашій країні. Багато любителів східної кухні вважають, що суші - це здорова, смачна і низькокалорійна їжа. Проте, сира риба може стати носієм стрічкових і круглих черв'яків. Знищення цих паразитів можливе, для цього лише потрібно проварювання або заморожування продукту до 0 – 4 °C.

За багатолітню пристрасть до сирої риби японський службовець Шота Фуджівара поплатився власним здоров'ям. Великий прихильник суші та сашимі Шота Фуджівара, почав скаржитися на важкий головний біль, який він пов'язував із стресами на роботі. Сильна мігрень, що почалася, перейшла незабаром у порушення рухових функцій. Проте проведене сканування мозку і рентген не дали точних результатів. Фуджіварі зробили місцеве знеболення і через деякий час через пори шкіри на поверхню почали виповзати крихітні черв'яки. Розтин черепа допоміг японським медикам виявити гігантську кількість дрібних черв'яків, що виповзали з голови. Про існування черв'яків Шота Фуджівара навіть не підозрював.

Будь-яка риба, у тому числі й морська, вражається гельмінтами, тобто глистами. Як стверджує керівник міського кабінету паразитарних хвороб і тропічної медицини при клінічній інфекційній лікарні № 1, доктор медичних наук, професор Александра Бронштейн, рівень ураження гельмінтозами найбільший там, де поширене вживання сирої риби, пише Педиатрика.ру. «Ви не уявляєте, скільки японців і  корейців заражені гельмінтами, яких вони отримали від сирої риби», - говорить Бронштейн.

У національній кухні острівної нації спрадавна використовується рис і риба. Саме ці продукти і є основою суші. Головною особливістю цієї страви японські кухарі вважають збереження первинного смаку і зовнішнього вигляду продукту.

Класичні суші не мають жодної обробки. Сира риба в країні висхідного сонця асоціюється з довголіттям. Це невід'ємна частина здорового харчування, вважають японці. Адже, морепродукти багаті мінеральними речовинами і мікроелементами. І саме рис, з якого починається суші, містить клітковину, що відіграє важливу роль у травленні. Будучи низькокалорійним продуктом, «колобки» придбали ще більшу популярність як засіб боротьби із зайвими кілограмами.

Проте любителям суші не варто забувати, що вони можуть стати жертвою паразитів.

Джерело: Будь здоровий! Здоров'я не купиш!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...