• Походження китайського вислову «абрикосовий ліс»

  • Четвер, 6 травня 2010 року
На китайській мові «абрикосовий ліс» - термін, пов'язаний з медициною Стародавнього Китаю. Медики-професіонали часто називають себе «людьми абрикосового лісу».

Вислів «абрикосовий ліс» придумав Дунь Фень – незвичайний лікар періоду «Трьох Царств» (220 - 280 рр. нашої ери). Дунь Фень, також званий Джун Ій, народився у Фуцзяні. Дунь Феня і двох  інших відомих лікарів: Жань Жонь Джинь і Хуа То – на той час називали «Трьома чудотворними лікарями». Дунь Фень довгий час лікував на горі Лю, де він і став легендою.

Оповідання про медичну практику Дунь Феня було записане в 12 главі «Легенд про надприродних істот». Дунь Фень жив у горах і не займався сільським господарством. Протягом дня він лікував пацієнтів, але не брав жодної оплати. Коли він виліковував пацієнтів з важкими захворюваннями, він просив, щоб вони посадили п'ять абрикосових дерев. Коли він виліковував пацієнтів від звичайних хвороб, він просив, щоб вони посадили одне дерево.

На прийом до нього приходило багато пацієнтів, і щодня він був дуже зайнятий. Через декілька років дерева перетворилися на великий ліс. У лісі було багато птахів і тварин. Коли абрикоси дозріли, він побудував склад. Там він повісив табличку з написом: «Ті, хто хочуть купити абрикоси, не повинні говорити мені про це, а нехай просто залишать кілограм рису в обмін на кілограм абрикосів».

Час від часу жадібні люди давали менше рису і брали більше абрикосів. Але щоразу, коли це траплялося, лісовий тигр переслідував їх і гарчав на них. Люди так лякалися, що кидали частину вкрадених абрикос. Дивно, що, коли вони поверталися додому і зважували абрикоси, що залишилися, то їхня вага дорівнювала вазі рису, який вони віднесли. Коли люди просто крали абрикоси, тигр переслідував їх до будинку. Люди так лякалися, що повертали вкрадені абрикоси й приносили вибачення. Тоді тигр прощав їх.

Рис, отриманий в обмін на абрикоси, - був допомогою пацієнтам з фінансовими труднощами. Абрикосовий ліс Дунь Феня врятував багато життів.

*****

Позначка від автора: серія «Прогулянки на самоті абрикосовим лісом» написана у вільному стилі, щоб обговорити з читачами людське тіло, життя та істину Всесвіту. Мета статей полягає в тому, щоб поговорити про основи китайської медицини, пригадати легенди про відомих лікарів та унікальні погляди на будову світу.

Джерело: Правильні міркування

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...