• Китайська медицина: фізичні вправи - не головне

  • Понеділок, 10 червня 2013 року

Через різне розуміння природи людського тіла і здоров'я існує велика різниця між західною фізичною культурою і давніми китайськими методами вдосконалення тіла, традиційною китайською медициною.

Фізичні вправи роблять тіла людей здоровими лише поверхово. Вони тримають у тонусі м'язи, але на глибшому, енергетичному рівні від них немає користі. Крім того, заняття фізкультурою не можуть повністю попередити розвиток хвороб, вони можуть лише підвищити стійкість до них.

З точки зору китайської медицини, хвороби викликані дефіцитом енергії у внутрішніх органах, наприклад, печінки і нирках. Звичайно, фізичні вправи можуть перемістити трохи енергії тіла на поверхню, але це ніяк не впливає на внутрішній енергетичний потенціал. А інтенсивні фізичні вправи з точки зору китайської медицини і зовсім серйозно збільшують потребу тіла та внутрішніх органів у енергії. Тому від інтенсивних вправ більше шкоди, ніж користі.

Здоров'я – це комплексне поняття, яке має на увазі не лише міцність тіла й повноцінне функціонування внутрішніх органів. Здоров'я також включає психічну врівноваженість і ясність свідомості. У стародавні часи китайці розуміли цей принцип і не робили акценту на фізичних вправах. Кінець кінцем, здоров'я людини залежить не від виконання фізичних вправ, а від повноцінного вдосконалення і тіла і духу. Тому точка зору, що "фізкультура може збільшити тривалість життя" є помилковою.

Фактично давні люди багато рухалися: ходьба, поїздки на конях, полювання, сільська праця і заняття бойовими мистецтвами - все це їх зміцнювало. Вони не мали потреби у спеціальних вправах. Різна сучасна побутова техніка з високим рівнем автоматизації визволяє людей від важкої фізичної роботи, тому люди вимушені робити додаткові фізичні вправи після роботи.

Може здаватися, що інтенсивний спосіб життя в сучасному суспільстві, з його прагненням до комфорту і скорочення робочого часу, дійсно необхідний. Проте, у результаті це негативно позначається на здоров'ї. Насправді, можна відмітити, що сучасний спосіб життя завдав великої шкоди як психічному, так і фізичному стану людей. Тому одні лише фізичні вправи не в змозі виправити цю несприятливу тенденцію.

Сучасна культура спорту

Хоча досягнення на сучасних спортивних змаганнях стали вищими, загальний стан здоров'я як професійних спортсменів, так і звичайних людей, прогресивно погіршується. Наприклад, археологи знайшли надзвичайно важку стародавню зброю. Сучасні люди навряд чи зможуть підняти її, вже не кажучи про те, щоб носити її і битися. Крім того, в наш час різко зросла кількість хворих дітей, що говорить про спільне зниження рівня фізичного стану людства.

Під час інтенсивних тренувань і змагань, сучасні види фізичної діяльності часто спричиняють пошкодження, травми і навіть смерть. Не секрет, що лавиноподібно зростає число аморальних дій: фальсифікації медичних комісій або вживання стимуляторів. Крім того, деякі види спорту носять надзвичайно агресивний характер, жорстокі за природою.

Сучасна легка атлетика бере початок у Стародавній Греції. Може здаватися, що підкреслюється важливість самої участі в ній, але більшість атлетів хочуть зайняти перше місце і мають сильне почуття боротьби. Це бажання перемогти дуже сильно б'є по самолюбству. До цього домішуються інші погані властивості характеру: бажання слави й матеріальної вигоди, бажання травмувати конкурентів і пристрасть до азарту, що приводить до порушення гармонійного стану духу.

Це впливає на кожного, хто уважно стежить за іграми. Це призводить до появи безлічі низьких суспільних явищ, таких як, наприклад, боротьба між уболівальниками або спортивні лотереї. Організатори спортивних змагань навіть здійснюють махінації, співробітничають з потужними комерційними компаніями, щоб підняти прибуток і репутацію. Ці зусилля взагалі не призначені для того, щоб поліпшити здоров'я.

Один відомий американський баскетболіст завжди відчував себе непереможним. Коли ж він в результаті своєї сексуальної нерозбірливості заразився ВІЛ, його мрії й життєві плани були зруйновані. Тоді він зрозумів деякі принципи життя і звернувся до американської молоді, щоб попередити такі помилки.

Пріоритети вдосконалення

Людське тіло дуже складне. Згідно з культурними традиціями Стародавнього Китаю, людина в змозі очистити свій розум, цінуючи Де (енергію добра) і зберігаючи в серці менше бажань. Тоді підвищення моральності та етичності може підтримати на високому рівні її фізичний стан. Якщо людина приділяє надто багато уваги своєму фізичному тілу, потураючи своїм бажанням, то отримає протилежний результат. Наслідком неодмінно буде погіршення стану й деградація.

У сучасному суспільстві зростання популярності спортивних змагань, погіршення людської моралі, процвітання фармацевтичної промисловості та поява дивних, важких захворювань - це соціальні явища, що йдуть пліч-о-пліч.

Основний дух сучасних фізичних вправ, як у фокусі, відображає духовний стан сучасної людини: фанатичне прагнення до слави і матеріальної вигоди, надмірне честолюбство і зневажання духовністю. Медичні технології й фізичні вправи можуть підсилити тіло людини, проте людське серце при цьому стає порожнім і брудним. Що й призводить до виникнення депресій, стресів і різних психосоматичних патологій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...