• Використовуйте медитацію для омолодження

  • П'ятниця, 16 квітня 2010 року

Медитація є кращим помічником Вашому здоров'ю, оскільки вона приносить максимальну користь. Двадцять хвилин на день усвідомленої медитації забезпечує внутрішній спокій, знижує ризик захворювань і навіть може продовжити Ваше життя. Дослідження показують, що медитація може сповільнити старіння на клітинному рівні.

«Усвідомлена» медитація прийшла до нас зі Сходу і заснована на вдосконаленні духовності. Історично буддисти використовували медитацію як процес інтеграції духовних вчень для прояснення і досягнення духовного звільнення. Усвідомлена медитація використовувалася на Заході в основному як метод для досягнення фізичного, розумового або психічного комфорту.

Відповідно до публікації в хроніках Нью-Йоркської Академії Наук торік, навіть не дивлячись на світський варіант медитації, практика підвищеної усвідомленості або здатність зберегти чистий духовний погляд у будь-який момент, може уповільнити процес старіння.

Медитація розвиває позитивні емоції, ефективність її дії під час лікування депресій і при допомозі в стресових ситуаціях не раз відзначалася в публікаціях з 1970-х років. Зменшення вираженості стресового впливу за допомогою медитації сповільнює клітинне старіння і настання смерті.

Клітини нашого організму містять теломери, які є невеликими захисними ковпачками на кінці нитки ДНК. Кожного разу, коли наші клітини діляться, теломери скорочуються для того, щоб захистити ДНК від пошкоджень. Зараз вчені приймають довжину теломер за маркер віку клітини - чим коротше теломер, тим старіша і більш виснажена клітина і організм в цілому.

Під тиском або в стані тривоги наш організм виділяє велику кількість гормонів стресу - кортизол і катехоламін. Максимуми вироблення цих гормонів виникають одночасно з укороченням теломер, що означає фізичне старіння.

Результати даних нервової візуалізації і дослідження біохімічних показників підтверджують, що зміни мозкової активності в результаті медитації також знижує рівень цих стресових гормонів. Вважають, що це може сприяти до меншого укорочення теломер і, по суті, продовжити життя наших клітин.

Точний механізм дії теломер на даний час не описаний, і дослідники до цих пір вивчають цю область біології.

Грейс Ву. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...