• Використання мобільного телефону: ризик пухлини головного мозку

  • П'ятниця, 2 квітня 2010 року
Мобільні телефони, безперечно, є зручним засобом спілкування, але той факт, що вони випромінюють електромагнітні хвилі, означає, що вони потенційно можуть впливати на людей, які їх використовують. Протягом довгого часу переважала громадська думка, що мобільні телефони безпечні. У такому погляді були особливо зацікавлені виробники телефонів і оператори, що надають послуги зв'язку.

Проте деякі наші дані свідчать про інше. У цій рубриці торік, [1] я писав про дослідження, яке встановило, що використання мобільного телефону має зв'язок із підвищеним ризиком гліоми (найбільш поширеної форми пухлини головного мозку) та акустичними невромами (доброякісними пухлинами, які виростають на нерві, що відповідає  за слух). [2]

На цьому тижні я зустрів у газеті «Daily Telegraph» дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), що викликає нові сумніви з приводу безпеки мобільних телефонів. [3] Протягом 2000-2004 рр. у дослідженнях взяли участь майже 13 000 респондентів з понад 13 країн. Дослідження ще не опубліковане, але в ньому стверджується, що:

• Шість із восьми досліджень показали підвищений ризик гліоми, пов'язаної з використанням мобільного телефону.

• У двох із семи досліджень був виявлений підвищений ризик розвитку акустичної невроми, пов'язаної з довгостроковим використанням мобільного телефону.

Одне дослідження виявило підвищений ризик пухлин привушної залози (слинної залози з боку обличчя, поряд із місцем контакту мобільного телефону), пов'язаний з довгостроковим використанням мобільного телефону.

Результати, хоча й не цілком переконливі, недвозначно зацікавили ВООЗ. Її керівник д-р Елізабет Кардіс заявила: «За відсутності остаточних результатів і в світлі цілої низки, хоча й обмежених досліджень, які свідчать про можливий вплив радіочастотного випромінювання, важливі запобіжні засоби».

Існує особлива стурбованість з приводу використання мобільного телефону дітьми, оскільки у них тонші черепи і як наслідок менше можливостей захистити мозок від шкідливих частот.

Я пропоную, незалежно від Вашого віку, щоб Ви користувалися своїм мобільним телефоном настільки рідко, наскільки це можливо, і робити це протягом настільки короткого часу, наскільки це можливо. Те, чого я зміг добитися - це звести більшу частину спілкування по мобільному телефону до текстових повідомлень. Спілкування за допомогою декількох слів тексту може бути швидшим і таким же ефективним, як і телефонний дзвінок.

Посилання:

1. Can mobile phones cause brain tumors?
http://epoch-archive.com/a1/en/uk/nnn/2008/10-Oct/01/011_Health.pdf

2. Hardell L, et al. Meta-analysis of long-term mobile phone use and the association with brain tumors. International Journal of Oncology. 2008; 32(5): 1097-1103

3. http://www.telegraph.co.uk/technology/mobile-phones/6420093/Long-term-us...

Dr. John Briffa is а London-based physician and health writer with an interest in nutrition and natural medicine. His Web site is Drbriffa.com

Д-р Джон Бріффа - лондонський лікар і автор публікацій про здоров'я, який цікавиться питаннями харчування і натуральної медицини. Його Вебсайт - Drbriffa.com

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...