• Інша думка: з чого починається здоров'я

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 8 квітня 2010 року
З одного боку ми бачимо старіючу цивілізацію і суспільство, яке губить самих себе шкідливими звичками, і це лише одна думка, що люди почали рідше піклуватися про своє здоров'я. Але з іншого боку, ми бачимо неймовірний сплеск різних методик і практик самооздоровлення й цілу армію послідовників здорового способу життя. Ця армія – дух відродження, ядро нової раси людства, що формується.

Кожен, хто веде здоровий спосіб життя, напевно, в глибині душі мріє про довголіття. Міцне здоров'я закладає запас міцності на довгий вік, який одні вважають віком 80-ти, інші 100-а, а треті -  120-ти років. Але відомі довгожителі й більші за цей строк. Навіть вік 150 років не є межею в наші дні. Давні патріархи жили по 500, 600 і більше років. «Висхід еволюції» і «Таємна Доктрина» О.П. Блаватської говорять про те, що людині призначений довгий вік у майбутньому.

Цивілізація з одного боку дає переваги людині, але з іншого – вона її розбещує. Багато людей у наші дні схильні до передчасного старіння, ожиріння, склерозу судин, цукрового діабету, хронічних захворювань. Усіх цих проблем можна уникнути, якщо вести здоровий спосіб життя і стежити за своїм харчуванням.

Хвороби - наслідок неправильного способу життя

Але не лише здорове харчування створює нам здоровий спосіб життя – гідний спосіб життя. Адже, хвороби виникають як наслідок неправильного способу життя. Як кажуть навчені досвідом люди: «Хвороба – від гріха». Хворіє людство тому, що грішить. Правильне життя не створить причин для хвороби. А що означає правильний спосіб життя? Довгий вік патріарха за Біблією може бути тому, що такі люди не грішать і тому мають багатирське здоров'я. Здоров'я набагато легше зберегти, ніж лікувати вже розвинуте захворювання.

З чого починається здоров'я? Здоров'я – це наслідок правильного життя. Людина – це процес, і все її життя – це потік причин і наслідків. Причини людських вчинків – у думках. Світ пронизують дуже тонкі й потужні енергії, серед яких думка, – одна з найбільш тонких енергій. Від неправильних думок виникають різні хвороби. Адже думка створює реакцію, впливаючи на наші емоції та відчуття, і в результаті в організмі запускається процес, що створює певні хімічні реакції, що й впливає на органи і системи. Причиною хвороби може бути дисгармонійна і руйнівна для здоров'я енергія. Причиною неправильного способу життя і, як наслідок, хвороб, є наші неправильні думки. Якщо думки людини гідні, то вона веде здоровий спосіб життя і дорогоцінним даром для неї буде міцне здоров'я. «Друзі, тримайте думки чистими, це знаменитий тонічний засіб!» - говорить довгожитель-мудрець.

Здоровий спосіб життя повинен вести до довголіття. Довголіття як наслідок здорового способу життя має причиною праведне життя, сюди входить не лише відсутність шкідливих звичок і строга дисципліна щодо  себе, але й корисність на спільне благо, для людей і любов до них. Любов до ближніх, чистота намірів, відсутність жадань, ненасильство, співчуття, правильна мова – все це складає правильне життя.

Що ж іще є важливим, коли ми говоримо про здоровий спосіб життя? Це не лише відсутність шкідливих звичок, як сама собою зрозуміла умова, але ще й миролюбний характер. Відсутність сварок і побутових конфліктів сприяє здоров'ю та довголіттю. Турбота про старших, про батьків, про стареньких, пошана і любов до них сприяють довгому життю. Так у Японії, де ці якості виховуються в підростаючого покоління, найбільше довгожителів.

Поживна енергія

Здоров'я залежить і від того, чим ми харчуємося. Одна умова, як вегетаріанське харчування, сприяє профілактиці багатьох захворювань тому, що м'ясні продукти викликають захворювання суглобів, судин, рак, засмічують печінку та нирки. Прийнято вважати на Заході, що здорова їжа – це калорійна їжа. Західній науці відомо дві концепції харчування. Перша концепція пов'язана з іменами старогрецького мислителя Арістотеля і давньоримського лікаря Галена; в минулому столітті їхня концепція змінилася сучасною концепцією збалансованого харчування, яка й висуває теорію калорій. Збалансоване харчування передбачає наявність у їжі всіх необхідних організму речовин, також враховується взаємодія складових частин їжі.

Але що таке калорії? Виявляється, калорії – це одиниці енергії, поживної енергії. Енергія, що живить життя,  має властивість життєвості. Прийнято також вважати, що найкалорійніша їжа – це м'ясна і мучна. Проте тут криється несподіванка. Скільки життєвої енергії, що живить тіло, містить труп убитої тварини? А де більше цілющої енергії: у білій муці чи в проростках пшениці?

Виявляється, що калорій більше в пророщеній пшениці й у свіжому молоці, свіжих фруктах, горіхах та меді, але зовсім немає енергії в убитій рибі або корові. Помилка дієтологів, що труп курки містить сотню-другу калорій, тоді як життєвої енергії в убитій тварині немає зовсім! Це тіло, що просто розкладається, яке не живить, а забирає енергію. Чисте вегетаріанське харчування сприяє довгому віку ще й тому, що не заподіює шкоди живим істотам. Адже вбивство – це гріх. Ахімса, або ненасильство, — перша умова йога-довгожителя.

З їжею обов'язково повинні надходити незамінні амінокислоти, їх дефіцит приносить велику шкоду здоров'ю. Незамінні кислоти містяться в молоці, житньому хлібі, картоплі тощо. Кальцій, який також повинен потрапляти в організм, бере участь у роботі серця; його дефіцит призводить до зниження розумової і фізичної працездатності. Дуже багаті на кальцій молоко й молочні продукти. Фосфор бере участь в численних фізіологічних процесах. Фосфор міститься в молоці, яйцях, гречаній крупі, бобах. Магній стимулює виділення жовчі, підсилює перистальтику кишковника, нормалізує роботу серця (джерела магнію: горох, пшоно, хліб, сир). Йод підвищує стійкість організму до інфекцій. Дефіцит йоду призводить до порушення обміну речовин і збільшення маси тіла. Йодом дуже багаті морські водорості. Важлива роль належить цинку, який бере участь в обміні речовин. Мідь впливає на зростання і розвиток організму (міститься в бурякові, квасолі, горосі). Організму ніяк не обійтися і без вітамінів, які також повинні надходити з їжею в достатній кількості. При їх дефіциті виникає гіповітаміноз.

Так! Вітаміни – це не просто набір мікроелементів, це кристал психічної енергії, що властивий тій або іншій рослині або молоку, меду, як рослинному продукту, переробленому тваринною еволюцією. Отже, вітамін можна синтезувати, але скласти його неможна. Набір мікроелементів – це ще не вітамін. Вітамін створюється природою і життям. Їжте більше вітамінів, але не ковтайте пігулки! Вітамінів більше в стиглому фрукті або овочі, але фрукт, що не дозрів, містить вітамінів менше. Також розмір овоча ще не є гарантією того, що він поживний і в ньому повно вітамінів. Зверніть увагу на якість продукту!

Рух - це життя

Один із чинників ризику, що  призводить до багатьох захворювань є низька рухова активність. Рухова активність є біологічною необхідністю. Одним з найчастіших захворювань,  пов'язаних із низькими фізичними навантаженнями є остеохондроз. Раніше на це захворювання страждали люди від 30 до 40 років, зараз хвороба зустрічається в підлітковому і навіть дитячому віці.

Так, для здоров'я необхідно вести активний спосіб життя. Під цим мається на увазі висока фізична активність. Але фізична активність може бути не лише в спортклубі, але й у себе на грядці, або в лісі, коли ви ходите по гриби, в турпоході, або просто під час миття підлоги, домашнього прибирання. Я знала одну жінку, яка кожен ранок мила сходову клітку, – чим не зарядка! Краще за все  праця до поту, що робить організм міцнішим, загартованішим і витривалішим. Також будь-яка творча робота вимагає максимальної самовіддачі – це вже буде духовний піт, який робить нас щасливими від усвідомлення нашої потрібності й корисності для загального блага. І це теж сприяє довголіттю.

Впродовж усього життя ми зазнаємо переохолодження, що приводить до виникнення застудних захворювань. Гартування дозволяє підвищити опірність організму до низьких температур. Гарт організму в екстремальних кліматичних умовах загострює силу волі й надає організму міцності, робить організм сильнішим і витривалішим, він легше пристосовується до несприятливих умов життя. Заняття різними видами спорту, зарядкою, гартуванням, відмова від шкідливих звичок, режим дня — все це дозволить зберегти здоров'я, яке є безцінним.

Умійте радіти життю

Генетична схильність до довгого віку буде ще одним чинником, що говорить про потенціал і резерви людського організму, які сприяють довголіттю. Але генетичні параметри закладаються у внутрішньоутробному розвитку, під час формування плоду і в першу мить життя новонародженого, отже, батьки теж повинні поклопотатися про майбутнє своїх дітей. Спадщина предків може бути яскраво вираженою, але може зберігатися і як резерв людського духу.

Наявність мети в житті - також важливий чинник. Безцільна людина не проживе довго. Цілеспрямованість і воля створюють міцний щит проти хвороб і знегод, приносячи бадьорість духу і радість. Сльози і журба швидко старять людину. Довгожителі зазвичай уміють радіти життю.

Джерело: Будь здоровий! Здоров'я не купиш!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...