• Біль у суглобах: нові методи лікування

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 21 лютого 2016 року
Як правило, дощ, сніг, вітер і мокрі ноги  - постійні супутники болю в суглобах... Ті, хто страждає на такий біль, добре знають: якщо в суху жарку погоду біль ще інколи дає передих, то варто полити дощику, подути вітру - й наш "улюблений" біль у лікті, коліні або попереку тут же гостро нагадають про своє існування. Не розслабляйся - я тут, тобі нікуди від мене не подітися!

Заморожене плече і коліно стрибуна

Від болю в суглобах страждає кожен сьомий мешканець планети. І не треба вважати, що це стареча хвороба. Вона вражає людей, починаючи з 30-40 років, а після 55 років - це проблема 80% населення землі. Більше того, останніми роками хвороба зустрічається і в молодому віці, позначається спадкова схильність і спосіб життя. На самому початку, коли зміни в суглобі мінімальні, хвороба може не турбувати. Але по мірі прогресування уражень суглоби починають боліти. Спочатку це періодичний біль, що виникає під час  великого навантаження. Потім він стає сильнішим та інколи виникає у спокої. З часом біль стає постійним і сильним, обмежує рухливість.

А сам суглоб може деформуватися навіть зовні. Навіть назви захворювань, основний симптом яких - біль у суглобах, звучать якось незвично, не по-медичному: лікоть тенісиста, коліно стрибуна, шпора п'яти, заморожене плече, тунельний синдром... Так і уявляєш собі цього стрибуна або тенісиста - доскакався, догрався...

Дійсно, сильний біль у суглобах може з'явитися в результаті травм - але не лише травм. Спровокувати ураження суглобів можуть вірусні, запальні, аутоіммунні захворювання, природжені порушення опорно-рухового апарату.

Новітні технології перемагають біль

До недавнього часу в арсеналі лікарів було зовсім мало способів допомогти страждаючому від болю в суглобах. Це протизапальні, знеболюючі й гормональні препарати, і як останній засіб, коли вже немає іншого виходу - операція. Але біда в тому, що всі ці засоби (за винятком операції) не є радикальним вирішенням проблеми - їхня дія тимчасова, а частіше - короткочасна.

Операція, зрозуміло, вирішить проблему, але, по-перше - це дуже травматичний метод, а по-друге, навіть операція не дає гарантії - бувають і невдачі. Перспектива лягати під ніж або все життя жити на знеболюючих, прямо скажемо, трохи похмура. На щастя, медицина йде вперед, і насьогодні є дієві методи допомоги таким хворим - сучасні, нетравматичні, результативні.

Один із таких методів - це вприскування штучного мастила в суглоб - засіб, що полегшує біль на період від декількох місяців до декількох років. При цьому ефект досягається не обезболюючими ліками і не гормонами, а зменшенням тертя суглобового хряща за допомогою природного мастила - гіалуронової кислоти. "Змазування суглоба" дозволяє усунути хворобливе тертя хряща і "перекіс зв'язок", роблячи суглоб рухливішим. В результаті вдається продовжити нормальне життя суглоба найбільш природним способом - без хірургії, без вприскування гормонів.

Ще один сучасний високотехнологічний метод боротьби з болем у суглобах - "Радіальна хвилева терапія" (Radial wave therapy). Він застосовується у тих випадках, де звичайне лікування (гормони, фізіотерапія і протизапальні ліки) не давали бажаного результату, і ортопеди  часто "опускали руки" і рекомендували операцію.

При радіально-хвилевій (або, як її ще називають, ударно-хвилевій) терапії вражені тканини зазнають високоенергетичної вібрації, яка відновлює місцевий кровообіг; розпушує хворобливі кісткові вирости, ділянки звапніння і фіброзні запалення, що поступово розсмоктуються. В результаті - припиняється біль, відновлюється кількість рухів у суглобах і підвищується переносимість навантажень. Вже після декількох процедур пацієнт може працювати, займатися спортом, тобто повернутися до нормального життя - без болю.

Джерело: Медицина Ізраїлю
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...