• Кеди - комфортне взуття чи деформування стопи?

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Четвер, 8 квітня 2010 року
Кеди - взуття призначене спеціально для заняття спортом, однак для багатьох воно стало вже швидше повсякденним. Особливої популярності кеди набрали серед молоді. У багатьох в гардеробі можна знайти хоча б пару цього комфортного, на перший погляд, взуття. Проте, чи такі вони хороші, і чи призначене спортивне взуття для щоденного носіння?

Зазвичай при виготовленні кед використовуються еластичні матеріали та вулканізована гума, з якої виробляється підошва. Для батьківських очей таке взуття виглядає цілком добре, але ортопеди стверджують: кеди призначені тільки для фізкультури і носити їх слід не довше години. За словами фахівців, взуття з плоскою гумовою підошвою, хоча, часом, і зручне, але може деформувати стопу підлітка і привести до подальших порушень у формуванні кісток.

Ортопеди кажуть, що без належної підтримки стопи, м'язи та сухожилля ніг знаходяться в постійній напрузі. Зростає ризик розтягування та інших пошкоджень, вага тіла розподіляється по стопі неправильно, що призводить до спазмів і болю в ногах. Ще однією проблемою є біль у п'яті. Плоска підошва кедів не здатна забезпечити амортизацію для п'яти тоді, як вона вдаряється об землю при ходьбі.

Приємно усвідомлювати, що взуттєва індустрія не стоїть на місці і високі технології також застосовуються у виробництві і кедів. Корисні інновації - від декількох різних шарів вже не гумової підошви, до гелевих амортизаторів роблять це взуття більш безпечним. Тим більше спортивні фірми випускають спеціальні кеди для різних видів спорту - єдиноборств, скейтбордингу, сокса, катання на роликах і велосипедах. Головне не перестаратися - і все-таки в спортивному взутті займатися спортом...

Вибір все одно за вами.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...