• Найкориснішою кухнею світу визнана японська

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 7 березня 2010 року
Журнал Forbes розповів про десять країн, кулінарна традиція яких сприяє підтримці хорошої форми і довголіттю, повідомляє РИА "Новости". Найбільш здоровою визнана кухня Японії, де від ожиріння потерпає тільки 1,5% нації, тоді як середня тривалість життя становить 82 роки.

Національна кулінарія широко використовує всі види капусти - від листової до броколі, – які чудово доповнюються рибою і стравами із сої. Головним джерелом вуглеводів є багата на мікроелементи локшина з гречаної муки. Ймовірно, не останню роль відіграє й те, що у японців не заведено їсти багато, а завершати трапезу завчасу, при наповненні шлунку на 80%.

На другій сходинці рейтингу здорової їжі - кухня Сінгапуру, країни, де середній термін життя становить, як і в Японії, 82 роки за наявності 1,8% огрядних людей. Хоча за основу харчування слугує рис, в меню входить досить багато овочів і риби. М'ясо тут не часто подають до столу. А потребу в солодощах місцеві жителі зазвичай втамовують тропічними фруктами або низькокалорійними десертами на основі плодів.

Кухня Китаю входить до "трійки" найкорисніших завдяки тому, що дві третини страв приготовані з овочів, фруктів, бобів або цільних зернових, приправлених травами, корінням, імбиром і часником. І, можливо, коли б не захоплення смаженим, середній вік громадян цієї країни набагато перевищував би 73 роки. Товстих китайців налічується лише 1,8%.

Хороша дієта у шведів, хоча через кліматичні особливості на столі тут не представлено достатньо овочів та фруктів. Проте добротні молочні продукти у поєднанні з чорним хлібом, рибою і ягодами, які становлять основу раціону, цілком сприяють середній тривалості життя до 81 року. Понад міру вгодованими вважаються 11% громадян Швеції.

Чому не розтовстіли французи, відомі любов'ю до м'яса, здоби, шоколаду, висококалорійних сирів, - залишається загадкою. Важить більше норми тут тільки 6,6% населення, а живуть пересічно до 81 року. Можливо, таємниця криється в тому, що жителі Франції люблять перекушувати частіше невеликими порціями, і віддають перевагу випічці, грилю і тушкованим стравам над смаженими в жирах продуктами.

Втім, у всіх країн, що потрапили в "кулінарну десятку", є свої секрети. Кухня Середземномор'я (Італія, Іспанія) відома морепродуктами і оливковою олією, таємниця Греції - жирні сардини і баклажани, ізраїльська їжа славиться спеціями і приправами з трав, корейська - кімчхі, або гострою овочевою квашениною. І хоч улюблена страва у Південній Кореї готується з яловичини на вугіллі, у річному обчисленні корейці вживають м'яса вп'ятеро менше за середнього американця.

Зазначимо, торік у Північній Кореї відкрився перший ресторан швидкого обслуговування. Незважаючи на те, що "Самтаєсун" стилізований під підприємства швидкого харчування, які можна зустріти у всьому світі, меню ресторану складається зі страв національної кухні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...