• Анімалотерапія – спілкування, що зціляє

  • Вівторок, 6 квітня 2010 року
Останнім часом часто проводяться різні наукові дослідження, що доводять здатність тварин зціляти. Люди, в яких є домашні улюбленці, живуть довше і хворіють менше, – це науковий факт.
 
Існує гіпотеза, що електромагнітне випромінювання, властиве будь-якій живій матерії, дозволяє людині й тваринам впливати на інші біологічні об'єкти. При цьому головну роль відіграє не сила випромінювання, а інформація, що міститься в ньому, тобто спектр його частот. Цей частотний резонанс може стимулювати життєдіяльність організму у дуже широкому діапазоні. Цим, мабуть, і пояснюється той факт, що кішки, собаки та інші тварини позитивно впливають на людей.
 
Про те, що тварини лікують, було відомо ще 10 тисяч років тому до нашої ери. У V столітті до н.е. Гіппократ помітив вплив навколишньої природи на людину і говорив про користь лікувальної верхової їзди. Стародавні греки приблизно 3 000 років тому виявили здатність собак допомагати людям упоратися з різними недугами. З тією ж метою єгиптяни використовували кішок. У Стародавній Індії “прописували” як ліки прослухування пташиного співу.
 
Анімалотерапія (від латинського “animal” – тварина) – вид терапії, що використовує тварин та їх образи для надання психотерапевтичної допомоги. Це цивілізований науковий метод лікування і профілактики серйозних захворювань. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що живі істоти поряд з нами приносять величезну користь. У анімалотерапії використовуються символи тварин: образи, малюнки, казкові герої, іграшки, а також живі тварини, спілкуватися з якими безпечно.

Досягти бажаного ефекту можна не лише за наявності вдома пухнастої тварини, але й спілкуючись з дельфінами в океанаріумі, спостерігаючи за ящіркою в тераріумі або просто слухаючи спів птахів на природі. Та головну роль все ж відіграють домашні улюбленці. Перш за все, присутність поряд з нами живої істоти – маленької та беззахисної, такої як кішка або папуга; або великої та сильної, як собака або кінь, – будить відчуття відповідальності. Догляд і турбота дають людині можливість відчути себе потрібною, відповідальною і зрозуміти свою значущість. У родині  вони сприяють гармонізації стосунків: спільна опіка та ігри з ними допомагають згуртувати сім'ю.

Існує багато видів анімалотерапії, залежно від вигляду тварини, яка лікує.

Каністерапія – використання собак – це прекрасні «ліки» проти гіподинамії, викликаної малорухливим способом життя. Прогулянки з собакою знижують вірогідність серцево-судинних захворювань. Собака задовольняє дефіцит людини в спілкуванні, підвищує самооцінку господаря, покращує його товариськість, вирішує конфлікти в родині.

Фелінотерапія – терапевтична дія кішок. Кішки скрашують самоту, заспокоюють, знижують артеріальний тиск. Їхнє біополе стабілізує роботу серця, знімає біль у суглобах і головний біль, стимулює швидке загоєння травм, лікує внутрішні запальні захворювання.

Кішка – прекрасний енергоінформаційний прилад, що знаходить хворі місця свого господаря. Тривала дружба з кішкою зміцнює імунну систему і сприяє здоров'ю й довголіттю. Муркотання кішки – це певні звукові коливання (частота від 20 до 50 Герц), що стимулюють процес зцілення.

Муркотання сприяє підвищенню захисних сил організму, прискорює загоєння ран, в результаті дії звукових коливань такої частоти підвищується щільність кісток, що сприяє зрощенню переломів. Завдяки відомій котячій звичці масажувати кігтиками тіло людини, в останньої задіюються рефлексогенні зони — котячі кігті працюють так само, як інструменти рефлексотерапевта під час сеансу голкотерапії.

Тварини здатні впливати як на душевний, так і на фізичний стан здоров'я людини. Наприклад, спостереження за акваріумними рибками допомагає вилікуватися від деяких захворювань шкіри. Золоті рибки викликають у людей відчуття радості та благополуччя, сприяють підвищенню інтелектуального рівня. Довго спостерігаючи за рибками, людина починає робити менше серйозних помилок у житті, прагне більше часу проводити з сім'єю.
 
Канарки і папужки допомагають людям, які вимушені довго лежати в ліжку або страждають на депресію. Цвірінькаючі вихованці будять у людині творчі здібності. Птахи змінюють людину: вона стає життєлюбом, у неї підвищується працездатність і творча активність, вона привчається жити, згідно з встановленим режимом дня.

Якщо ви з любов'ю ставитеся до тварин, то й вони відповідають вам тим же, і дарують вам тепло, турботу та лікують вас. Тварини люблять нас, приймають людей такими, які вони є – зі всіма помилками і недоліками. Окрім цього вони пробуджують в людях почуття відповідальності й мають унікальну здатність виводити людину із замкнутого внутрішнього простору і, таким чином, створюють бажання спілкуватися з людьми, пізнавати навколишній світ, радіти життю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...