• Напала зимова туга? Заведіть кота!

  • Субота, 13 березня 2010 року
Що відбувається, коли дні коротшають і стають холоднішими, а літнє сонце зникає? У цей час на багатьох нападає зимова туга. А 11 мільйонів мешканців Північної Америки й зовсім впадають у важкий сезонний емоційно-депресивний стан. Тому, якщо Ви відчуваєте себе втомленими, не хочете вставати з ліжка або навіть бачити друзів, ось рецепт № 101, щоб струсити зимову тугу.

Лікар Джун Ніколас, психолог з Haywards Heath в Англії, провела п'ятирічне дослідження, в якому регулярно протягом січня і лютого вивчала заспокійливу дію кішок на фізичне і розумове здоров'я.

Лікар Ніколас повідомила, що любителі кішок з меншою вірогідністю зіткнуться з відчуттям емоційного спаду, нІж ті, на чиїх колінах не лежать ці пухнастики. Власники котів відчувають на 60% менше нападів головного болюі на 21% менш імовірно зможуть застудитися або підхопити грип, а також переживають менше безсонних ночей, хвилювань і напруженості.

А хто отримав би найбільшу користь від присутності в будинку кота темними зимовими вечорами? Я тримаю парі на мій останній долар, що це була б самотня літня, сива леді, яка сидить у кріслі-гойдалці. Виявляється, я втратив би свої гроші. Оскільки насправді найбільшу користь отримають мужні чоловіки у віці до 40 років!
 
Дон Хенсон, представник фонду кішок Feline Rescue Foundation в Альберті, може пояснити цю закономірність. Вона вважає: "Коти - це істоти тонкої комунікації і чоловіки, яким симпатизують ці істоти, зазвичай привносять шанобливу чутливість у їхні стосунки".
 
Таким чином, якщо падає сніг, а небо темне і зловісне, і Ви страждаєте від нудьги або депресії, не кваптеся приймати «Прозак» (антидепресант) або звіробій. Спробуйте завести кота. Кіт зможе привнести трохи світла у ваше життя.

Лікар  Майкл Теман, директор наукової програми зимової депресії в Нью-Йоркському Інституті Психіатрії медичного центру в Колумбії говорить, що людина, яка страждає від зимового депресивного стану, може зіткнутися з трудністю пробудження та вранішнього підйому з ліжка і навіть може запізнитися на роботу.

Теман пояснює цю чутливість до браку сонячного світла наявністю коротших зимових днів, які збивають наш внутрішній біологічний годинник. Людський годинник орієнтується на сонячне світло, особливо на схід. Але в північних широтах, наприклад, у Канаді, існує затримка сходу сонця від 2 до 4 годин у середині зими в порівнянні з літом. Цього вистачає, щоб розсинхронізувати наш годинник, а також душу і тіло.

Туга сприяє виробленню додаткової кількості мелатоніну в головному мозку. Мелатонін - гормон, що регулює фази нашого сну. І цей гормон  тісно пов'язаний з депресією.
 
Але коли зовні замітає, отримати достатню кількість сонячного світла - легко сказати. Деніел Ф. Кріпке, професор психіатрії в Університеті Каліфорнії Сан-Дієго, вважає, що стояння біля вікна з сонячної сторони або постійне внутрішнє освітлення, незалежно від яскравості, ніяк не допоможуть.

Кріпке стверджує, що Вам необхідні штучні лампи Sunbox із спеціальними флуоресцентними трубками, що імітують корисні сонячні промені. Він радить використовувати їх у перші ранішні 30 хвилин. Протягом одного тижня ліхтарі знімуть прояви зимового депресивного стану. Лампи Sunbox можна скласти в стіл, якщо Ви снідаєте або працюєте.

Лікар Джеймс Гордон, автор книги "Ваш довідник для 7- етапного виходу з депресії" (Your Guide to the Seven-stage Journey Out of Depression), пропонує зменшити кількість цукру і додати більше клітковини в щоденний раціон. Я сумніваюся, що це допоможе при будь-якому емоційно-депресивному стані. І я повинен був би знаходитися в поганій фізичній формі перш, ніж приєднався б до клубу білого ведмедя і зміг би зануритися в крижану воду як рекомендує інший фахівець з депресії. Але якщо Ви зважитеся покинути диван з метою спілкування з друзями, то це, виявляється, може привести до позитивного психологічного ефекту.
 
Припустимо, що всі перераховані способи не принесли бажаного результату. Тоді якщо Ви один із тих щасливчиків, які пережили важкі фінансові часи, то для Вас є ще один останній засіб, який допомагає приблизно в 100% випадків.
 
Викиньте всі штучні лампи сонячного світла в сміттєпровід і вирушайте гуляти і баляндрасити куди-небудь на південь.
 
Лише не беріть квиток на літак і не приєднуйтеся до загальної товкотні в аеропортах. Спокійно їдьте потягом. Я прийшов до висновку, що поїздка на поїзді протягом декількох днів разом з хорошими книгами допомагає вирішити безліч життєвих проблем. Але лише будьте впевнені, що не залишили депресії жодних шансів і дорогою назад додому все ж захопіть кота.

Доктор Гіффорд-Джонс - медичний журналіст з приватною медичною практикою в Торонто. Його Вебсайт - Mydoctor.ca/gifford-jones

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...