• Науковці встановили зв'язок між вживанням марихуани та шизофренією

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 4 березня 2010 року
Австралійські науковці виявили зв'язок між тривалим вживанням марихуани та виникненням психозів, марення і галюцинацій, передає РИА "Новости".

Дослідники з університету Квінсленда вивчили історію вживання марихуани у 801 людини, чий середній вік становив приблизно 20 років. Вони з'ясували, що у тих, хто вперше вжив наркотик у 15 років або раніше, удвічі вища вірогідність виникнення психозів, зокрема шизофренії.

"Що довше вони вживали наркотик, то з більшою вірогідністю вони потім потерпали від численних психозів", - повідомляється в опублікованому в суботу звіті про дослідження.

"Люди, які мали наркотичні галюцинації на ранньому етапі свого життя, найімовірніше, довше і частіше вживатимуть марихуану", - відзначили дослідники.

На зв'язок між марихуаною та психозами вже вказували попередні дослідження, але існувала підозра, що їх провели з деякими неточностями.

У торішній доповіді ООН марихуану визнали найпоширенішим наркотиком у світі. У різних країнах її вживають від 143 млн до 190 млн людей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...