• Сила традиційної китайської медицини

  • П'ятниця, 9 квітня 2010 року

У традиційній китайській медицині є вислів: "Перше - камінь бьян, друге - акупунктура, третє - мокси-горіння* і лише четверте - ліки". Це означає, що в Стародавньому Китаї, коли лікар лікував пацієнта, він спочатку використовував камінь бьян. Якщо це не допомагало, він використовував акупунктуру. Якщо й це не надавало ефекту, він міг застосувати мокси-горіння з травою чорнобильником. І лише якщо жоден з вищеперелічених методів не допомагав, лікар  використовував ліки.

Традиційна китайська медицина передана Богами, тому її оживляюча сила потужніша. В наш час через занепад людської моралі і мудрості сила китайської медицини зменшилася.

У Стародавньому Китаї деякі лікарі були в змозі вилікувати пацієнта простою розмовою з ним. Оскільки тоді моральні норми лікарів були дуже високі, їм легко було відповідати Дао. Тому слова, що несуть небесну енергію, могли вилікувати хворобу пацієнта без використання лікування.

Про такі приклади говориться в книзі "Трактат Жовтого імператора про внутрішнє" (Хуан Ді Ней Цзін), глава "Трактат відносно вживання еліксиру життя і зміну Ці". З книги видно, що люди тоді знали лише про існування такого методу, але не відали, як саме його використовувати, оскільки книга не забезпечена ілюстраціями.

Сьогоднішня китайська медицина, об'єднавшись із західною, користується широкою популярністю. Вона не має такого сильного впливу на хворого, як у давні часи. У наш час, одужання пацієнта від простої розмови з ним, що траплялося в давні часи,  може бути розцінено як міф.

*Мокси-горіння (Moxibustion) - це форма лікування вогнем, що стимулює спеціальні акупунктурні крапки на тілі. Цей термін походить від японського слова "могуза", що означає "трава-чорнобильник", а "bustion" на латині - "горіння".

Сунь Ченьгуань. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...