• Велика сила дихання. Правильне дихання

  • Вівторок, 18 травня 2010 року
У чотирьох статтях я спробую розкрити велику силу дихання. Розповісти про те, що приховує давня мудрість, і що сьогодні вже підтверджено сучасною наукою.

Дихання - найбільш досконалий, простий і доступний інструмент, здатний поліпшити наш стан здоров'я. Існує прямий зв'язок між диханням і здоров'ям. Неправильне дихання може викликати хвороби або привести до інших проблем зі здоров'ям. Навчившись правильно дихати, ви зможете впливати на свій розумовий, емоційний і фізичний стан. Це дозволить вашому тілу й духу перебувати в бадьорому стані.

Поняття дихання еквівалентно поняттю життя. Це основний принцип лікувальних традицій у всьому світі. "Ці" та "Прана" асоціюються з життєвою силою в традиційній китайській медицині й "Аюрведі", відповідно.

У цій статті я опишу принципи правильного дихання, відмінності між черевним і грудним подихом, а також техніку дихання.

Наш перший вдих був самим природним: правильне дихання - природжене дихання. У малюків дихання природне, безпосереднє та необтяжливе. Діти дихають за допомогою живота. Якщо поспостерігати за подихом дитини, можна помітити, що його або її живіт при вдиху піднімається.

Коли ми, дорослішаючи, стаємо більш свідомими, ми забуваємо цей спосіб природного дихання. Більшість із нас дихає за допомогою звичайних грудних вдихів, стримуючи подих животом.

Сучасне суспільство і культура також здійснили вплив на наше дихання. Чоловіки й жінки стикаються з постійними тонкими натяками про необхідність мати плоский живіт, високий зріст і рухатися тільки вперед грудьми, що стримує нашу природну, притаманну нам від народження форму черевного дихання.

Емоції також можуть вплинути на дихання. Страх, неспокій, гнів та інші стресові стани підсвідомо активізують грудне дихання і обмежують екскурсії черевної стінки. У стані емоційного сплеску дихання може "перехопити", виникне тимчасова його зупинка.

Черевний тип дихання здійснюється за рахунок розширення живота під час вдиху. Грудна клітка розширюється не так сильно. Найбільша частина повітря надходить в легені у зв'язку з розширенням живота. Дихаючи животом, ми створюємо додаткове місце для легенів, і вони сильніше наповнюються повітрям. А кишечник зміщується і звільняє місце для легенів.

Черевне дихання іноді називається діафрагмальним. Фактично ми не дихаємо діафрагмою. Діафрагма нагадує кришку, що коливається, яка зміщується при вдиху для більш повного розширення легенів.
У наступних статтях я поясню зв'язок між диханням та емоціями, розповім про техніку дихання і про те, як грудне дихання може викликати хворобу або погіршити її перебіг, про переваги черевного типу дихання і надам практичні рекомендації, як дихати животом.

Посилання:

The Science of Breath. Swami Rama; Rudolph Ballentine, MD; Alan Hymes, MD The Himalayan Institute Press, Honesdale, Pa. 1998.

Доктор Мюезам - музикант, автор книг і лікарка - проживає в Нью-Йорку. Її електронна пошта: transformationalmedicine@gmail.com

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...