• Танорексія або сурогат із капсули

  • Середа, 12 травня 2010 року
Багато хто вважає, що засмага маскує недоліки шкіри, додає впевненості, покращує настрій. Але якщо в минулому столітті красивий загар вважався показником заможності, то сьогодні це вже масове загальнодоступне небезпечне захоплення, яке не обмежується здобуттям природного загару в літні місяці. Медиків таке поголовне захоплення штучним загаром насторожує.

З'явилося навіть таке поняття, як танорексія – хвороблива залежність від загару. Люди, які страждають на цей недуг, залежать від кольору своєї шкіри так само, як алкоголіки – від спиртного, трудоголіки – від роботи, а шокоголіки – від шоколаду.

Мода на штучний загар прийшла до нас із цивілізованих країн з помірним і холодним кліматом, де в зимовий час особливо відчувається брак сонячних променів. Ні для кого не секрет, що під впливом ультрафіолетових променів у людському організмі виробляються ендорфіни – хімічні речовини, що викликають відчуття задоволення,  підвищують настрій, а також вітамін D, що відповідає за більшість обмінних процесів в організмі. Брак ендорфінів і вітаміну D приводить до підвищеної крихкості кісток, стомлюваності та до депресії.

Якоюсь мірою, ці причини плюс сучасна мода на загар привели до бездумного захоплення штучним сонцем і появи соляріїв – машин, що виробляють випромінювання, практично ідентичне сонячному. У переліку пропонованих послуг навіть найскромнішого спортивного клубу або косметичного салону обов'язково буде солярій.
 
Навіть ті, хто розуміє небезпеку загару, продовжують відвідувати солярії з різних причин. Ось деякі з них:

•загоріла шкіра виглядає свіжішою і молодшою;
•хочеться добре виглядати перед яким-небудь заходом;
•закріпити літній загар;
•отримати задоволення, стати красивішим;
•позбутися нудьги, викликаної поганою погодою.

Але за декілька хвилин перебування під штучним сонцем навряд чи можна відчути повне розслаблення і позбутися поганих думок, швидше за все, це самообман і дань моді.

Хто за це відповідає?

Будь-який загар шкідливий, а загар у солярії – вдвічі. На відміну від натуральних сонячних променів, що містять спектри UVA і UVB, в солярії випромінюються в основному шкідливі UVA-промені, що проникають до середини дерми і руйнують ДНК клітини. При частій і тривалій дії вони створюють канцерогенний ефект.

Лампи солярію в 12 разів потужніші за «живе» сонце, тому клієнтам дістається потужніша порція ультрафіолету: 20 хвилин в апараті еквівалентні чотирьом годинам перебування на пляжі.

У багатьох соляріях з користувачів беруть розписку про можливі наслідки. Про які наслідки йде мова? На кого перекладається відповідальність за наслідки модного захоплення?

Слід звернути увагу на те, що першим пунктом у правилах користування солярієм, є рекомендація – перед першим відвідуванням проконсультуватися з лікарем. Але який же лікар, знаючи сучасну гірку статистику, дасть добро на цю процедуру?
 
Пристрастями безрозсудних клієнтів користуються бізнесмени. У розумінні підприємців це просто така ж послуга, як масаж або стрижка. Але якщо зачіску можна поправити, то здоров'я і виниклі онкологічні проблеми – навряд чи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...