• Емоції і Ваше Здоров'я. Як відпустити емоції та допомогти зціленню

  • П'ятниця, 11 березня 2016 року
Як я вже писала в своїх попередніх статтях, отримання здоров'я - це виключно індивідуальний процес. Ми можемо почати зцілення з будь-якого рівня нашого тіла або душі. Ми можемо почати з фізичного тіла або з духовно-емоційного рівня. В принципі в процесі вибору між двома рівнями дійсно немає жодної відмінності.

Враховуючи концепцію західної медицини, процес все-таки простіше почати з фізичного тіла, з симптомів або клінічних проявів захворювань. Фізичне тіло може стати відправним пунктом для початку процесу лікування і перетворення на багатьох інших рівнях. Але якщо все-таки ми не впливаємо на корінь емоційних реакцій і зв'язків, ми не зможемо повністю вилікуватися ні на якому рівні.

Наші думки, емоції та фізичні прояви тісно пов'язані. Одне цікаве дослідження було детально описане в моїй попередній статті «Сила розуму». Це дослідження було проведене за допомогою методів сучасної науки і також може знайти підтвердження в традиційних лікувальних принципах різних культур.

Найбільш відомі на Заході традиційна китайська і староіндійська медицина (Аюрведа) - дві системи медичних знань, які вже міцно закріпилися в сучасному суспільстві. Ці два вчення вказують на зв'язок між фізичними ознаками захворювання та емоціями. Згідно з китайською медициною, легені - своєрідне сховище для горя, печінка  -  для гніву, а нирки  - для страху. За Аюрведою, у людей, які належать до типу «вата доха»  висока вірогідність виникнення артриту та душевних хвилювань. Типу «пітта доха» властиві виразки і відчуття гніву. Тому, розглядаючи так само причини і роздумуючи про власні проблеми зі здоров'ям, можна здобути велику користь.

Існують різні способи одужання. Я коротко узагальню деякі з них.

Деякі техніки або методики є «пасивними», а деякі - «активними». Пасивні методи лікування - ті, які використовують ззовні, наприклад, акупунктура або масаж. Активні - ті, що Ви можете здійснити самостійно, наприклад, пранаяма (керування праною, життєвою енергією, Ці) або дихальні вправи. Активні методи можуть мати  більш виражений ефект, але й пасивними методами нехтувати не варто. Інколи виявляється достатнім лише спробувати змінити емоційний стан та уникати перевантажень.

Дихання та їжа

Дихання - паливо і життєва сила для нашого тіла й духу. Сучасна західна наука встановила взаємозв'язок між диханням і фізичним та емоційним здоров'ям. Цікаво що, це співвідношення - невід'ємний принцип різних традиційних медичних учень. Ці та прана - це якась життєва сила, терміни, які використовуються в традиційній китайській медицині та Аюрведі, відповідно. Без дихання немає життя.

Порушення дихання може привести до захворювання, а оптимізація дихання сприяє лікуванню. Навчання природному диханню, так само як і спеціальним дихальним вправам може позитивно впливати на наше тіло й дух, емоційний стан, і нарешті, привести до психологічного одужання.

Їжа - ліки для нашого тіла та душі. Всі харчові продукти діють на наш психоемоційний стан. Ці ефекти індивідуальні для кожного з нас. Саме так вважав Гіппократ, якого вважають батьком західної медицини. Він казав, що «їжа - це ліки, а ліки - це їжа» і також навчав, що «важливіше - знати пацієнта, в якого є захворювання, ніж знати, яка хвороба є у цього пацієнта».

Особливе лікування

Будь-який метод лікування впливає на тіло й дух, звідси й тісне співвідношення тіла та духу. Це застосовується навіть у західній медицині. Існує безліч підходів, інструментів, методів і систем оздоровлення. Нижче Вашій увазі пропонується неповний список:

Енергетичні лікувальні методи; енергетична психологічна техніка; лікування, орієнтоване на тіло, наприклад, глибокий масаж (рольфінг); Аюрведа; традиційна китайська медицина, включаючи акупунктуру; мануальна  терапія, включаючи хіропрактику, остеопатію, вібраційні методи; ароматотерапія; фітотерапія; гомеопатія; різні види йоги; терапія, орієнтована на минулі життя; дихальні вправи; творчі методи й терапія руху. Деякі з них вимагають контролю з боку наставника, а деякі з них Ви зможете застосовувати самостійно.

І нарешті, декілька завершальних пропозицій: будьте м'яким і терплячим по відношенню до себе. Найпотужніший лікувальний засіб знаходиться безпосередньо в нас, а не якій-небудь техніці або системі оздоровлення. Зцілення – це шлях  пошуку та розвитку, подорож, що неодмінно допоможе отримати відчуття фізичного і душевного благополуччя.

Коли прийде час, я поділюся деякими випадками з мого особистого досвіду, пов'язаного з захворюваннями. Це випадки, які розкрили  мені очі  на процес одужання; вони описують деякі з вищезазначених принципів.

Доктор Мюезам - лікарка, музикант і автор, що мекає в Нью-Йорку. Адреса її електронної пошти: transformationalmedicine@gmail.commailto:transformationalmedicine@gmail.com

Версія англійською
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...