• Цинк покращує настрій

  • Понеділок, 23 серпня 2010 року
Те, що ми їмо та п'ємо, має великий вплив на здоров'я нашого організму і, зокрема, мозку. Приміром, штучний підсолоджувач Аспартам може токсично діяти на головний мозок.

Деякі інші речовини, навпаки, є їжею для мозку і допомагають оптимізувати його роботу. Так, наприклад, омега-3 жирні кислоти, що містяться в жирній рибі типу лосося, форелі, скумбрії та оселедця, допомагають підтримувати функції мозку та захищають від депресії.

Інша поживна речовина, яка здатна поліпшити настрій - мінерал цинк. Існують дані досліджень, які пов'язують дефіцит цинку з підвищеним ризиком депресії. Дослідження, опубліковане в березневому випуску Європейського Журналу Клінічного Харчування, підтвердило, що лікування цинком в деякій мірі поліпшує настрій.

У цьому дослідженні групу жінок лікували протягом 10 тижнів. В одному випадку їм щодня давали полівітаміни та мінерали, а в другому - полівітаміни, мінерали та сім міліграмів цинку в день.

Цей експеримент, на мій погляд, не є ідеальним. Для оцінки дії цинку, можливо, краще було б порівняти цинк із плацебо. Однак, оскільки обидві групи отримували полівітаміни та мінерали, можна стверджувати, що вони компенсують один одного. Тоді різниця в ефектах між групами може бути обумовлена лише дією цинку.

В кінці дослідження було виявлено, що жінки, які отримували цинк, мали більш низькі рівні депресії та зневіри, а також гніву та ворожості. Автори зробили висновок, що прийом препаратів цинку може ефективно гасити депресію та гнів.

Я шукав інформацію щодо механізмів дії цинку і знайшов огляд в «Фармакологічних записках 2005» (Pharmacological Reports 2005). У цій статті розглядається різноманітність шляхів, в результаті яких цинк може впливати на природну стабілізацію настрою чи діяти як «антидеприсант», регулюючи певні рецептори мозку.

Джерелами цинку є м'ясо і дари моря, особливо устриці. Варто взяти до уваги, що багата білком їжа також допомагає постачати амінокислоти, необхідні для формування в мозку хімічних речовин типу серотоніну та дофаміну, які, головним чином, покращують настрій.

Доктор Джон Брайффа - лондонський лікар і автор, який працює в області харчування і природної медицини. Його вебсайт - Drbriffa.com

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...