• В Україні введуть обов'язкове медичне страхування

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 17 серпня 2010 року
В Україні необхідно вводити обов'язкове медичне страхування.
 
 осаго
Фото:epochtimes.de

Таку думку висловив в. о. начальника головного управління охорони здоров'я КМДА Володимир Загородній, передає Утро.ua.

На його думку, відношення між лікарем, пацієнтом і державою мають стати економічним важелем.

"Я був учасником добровільного медичного страхування, коли працював у колишній французькій колонії. Там я підписав контракт, і мені повідомили, які відрахування з моєї заробітної плати підуть на медичне страхування. У контракті було прописано мою посаду, ім'я сімейного лікаря і роботодавця, який мене фінансував. Дільничний лікар оглядав мене 2 рази на рік - міряв тиск, температуру, з'ясовував, чи є в мене скарги на здоров'я.

Перший раз ми домовилися зустрітися з лікарем о 19 годині. За те, що він приїхав у неробочий час, я йому заплатив, і він виписав чек. Наприкінці року до мене зателефонував податковий інспектор і повідомив, що з тих грошей лікар сплатив податок. Якби я не використав 2 візити лікаря, то для нього вартість страховки наступного року була б 20 % дорожча. А оскільки він пройшов 2 огляди, для нього навпаки зробили знижку.", - пояснив він у коментарі  і наголосив, що такий порядок відносин між лікарем і пацієнтом був б прийнятливим і для України.

"Якби у мене були якісь проблеми зі здоров'ям, мене б направили до профільного фахівця. За це б зі страховки вирахували додатково", - сказав Загородній.

Він вважає, що для введення страхової медицини першим має бути рішення Верховної Ради. Плата за медичне страхування має складати 5%. З них 2% повинні лягти на роботодавця, а 3% - на працюючого. Кожен має розраховувати на медичні послуги такої якості, за яку він сплатив. Має бути обов'язкова страховка з бюджету, а також страховка, на яку кожен заробив своєю працею.

"Це несправедливо, коли одна людина пропрацювала 30-40 років, а інша - жодного дня, а у лікарні їх кладуть поруч і дають їм однаково дешеві ліки", - зазначив Загородній.

На його думку, до страхової медицини Україна прийде у будь-якому разі, бо зараз усі витрати на лікування і так сплачує сам пацієнт. Адже 70% і більше у видатках на медицину йдуть на зарплатню лікарям і комунальні послуги.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...