Стопа - це не просто частина тіла, яка використовується при ходьбі та бігу. Стопа є основою стійкості нашого тіла. Вона напряму пов'язана з нашою поставою та іншими частинами тіла.

У фізіотерапії та спорті добре відомо, що проблеми зі стопою можуть позначитися на суглобах та інших частинах тіла, можуть привести до болів в колінах, стегнах, спині. В альтернативній медицині відзначають важливість стану стопи, наприклад, в акупунктурі, що використовує стопу для діагностики та лікування.

Люди все більше вірять в альтернативні способи лікування - за допомогою тиску на певні точки стопи, прогрівання та певних рухів можна вилікувати деякі хвороби.

Крім аспекту альтернативного лікування з використанням стопи, існує ще кілька важливих моментів у нашому реальному повсякденному житті. Наприклад, багато жінок, які звикли носити туфлі на підборах впродовж цілого дня, скаржаться на болі в ногах після того як їх знімають.

Тривале перебування стопи в подібному стані може призвести до скорочення м'язів стопи та литок, а потім до відчуття дискомфорту й навіть викликати біль. Багато людей не в змозі опустити п'яти до підлоги, коли сидять навпочіпки, що також свідчить про те, що м'язи стопи та литок скорочені. А значить, стопа знаходиться в напрузі.

Ось деякі поради відносно того, яким чином можна працювати над стопою в домашніх умовах, щоб поліпшити гнучкість та рухову здатність.

1. Вправу можна виконувати як сидячи, так і лежачи. Зосередьтеся на дуже повільному виконанні колоподібний рухів стопи. Уявіть, що ви малюєте циркулем рівне коло, не загубивши жодного кута. "Намалюйте" 4 кола в один бік, а потім 4 в протилежний.

2. Наступну вправу можна виконувати сидячи. У професійній термінології це рух називається point - flex. Point-пальці ніг витягуються вперед, flex-пальці ніг піднімаються вгору. Як і в попередній вправі, намагайтеся виконувати цей рух повільно, максимально використовуючи кожне положення ноги до її крайньої точки, яка буде різною у всіх. Можна виконати цей рух 8 разів.

3. Наступна вправа нагадує попередню, виконуйте її, так само, сидячи. Стопи складені у формі англійської букви «V». Коли п'яти близькі одна до одної, а пальці дивляться в протилежну сторону (наприклад, як положення ніг у Чарлі Чапліна). Виконайте 8 разів рoint і flex.

4. Наступна вправа виконується стоячи. У професійній танцювальній термінології її назва - «ре лє ве». Необхідно підняти п'яти якомога вище, і затриматися на подушечках і пальцях ніг, а потім повільно опуститися. Виконайте це 10 разів. Для тих, хто хоче виконати цю вправу в ускладненій формі, можна виконати це на одній нозі, спираючись руками на стілець або стіну.

5. Нарешті, остання вправа. Стоячи на двох ногах і не відриваючи п'яток від підлоги, трохи перенести вагу тіла вперед у напрямі пальців і повернутися назад  також, не відриваючи пальців ніг від підлоги. Повинно бути враження, ніби тіло гойдається вперед і назад.

Потім робіть колоподібний рух (ніби тіло рухається навколо стопи), зверніть увагу на те, що в процесі цього руху стопа не відривається від підлоги, і тільки тіло знаходиться в русі. Зробіть 4 кола в один бік і 4 в протилежний.

Наостанок нам хочеться підкреслити, що будь-яка свідома робота над тілом вимагає часу та терпіння. Зміни в самопочутті не будуть відчутні відразу, і тільки тривала та ретельна робота принесе справжні результати.

Катерина Бар-Ілан. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...