• В Китаї холостяків — 200 мільйонів

  • Вівторок, 12 листопада 2013 року

Вчора, 11 листопада, в Китаї відзначали День холостяка. Проблема посиленого гендерного дисбалансу у зв'язку з політикою обмеження народжуваності знову стала головною темою обговорення в суспільстві.

Як повідомили китайські ЗМІ, наразі в КНР проживає близько 180 мільйонів чоловік шлюбного віку, що не знайшли свою другу половинку. Половину з них (50,14 %) становлять люди у віці від 22 до 28 років.

Найбільше число китайських холостяків працює у ЗМІ, на другому місці рекламний бізнес і державна служба.

Половина опитаних китайськими ЗМІ холостяків сказали, що причиною їхньої самотності є занадто вузьке коло спілкування, 25,5% повідомили, що не знають, як жити разом із людиною протилежної статі.

Щоб позбутися гнітючого відчуття самотності, 28,4% самотніх учасників опитування сказали, що повністю занурюються в роботу.

Містом самотніх чоловіків у Китаї вважається Шеньчжень, де на 100 представників сильної статі припадає 74 жінки. А містом жінок є Ченду в провінції Сичуань, де на 100 чоловіків припадає 165 жінок.

Дата Дня холостяків обрана невипадково. Вона складається з чотирьох одиниць (11.11), що відображає повну самотність.

Цей день не є традиційним китайським святом. Він виник у 90-х роках і є відображенням стану суспільства, в якому неухильно зростає гендерний дисбаланс у бік збільшення чоловічої частини населення та зменшення жіночої.

Пов'язано це з політикою уряду «одна сім'я — одна дитина», яка створила безліч серйозних соціальних проблем. У результаті цієї політики багато сімей надають перевагу хлопчикам — спадкоємцям, жінки часто роблять аборти якщо дізнаються, що у них буде дівчинка. Політика обмеження народжуваності також призвела до старіння суспільства, темпи якого вважаються найшвидшими в історії.

Читайте також:

Китайський лікар розповів шокуючу історію про аборти в КНР

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...