• Китайцям пояснили, чим корисний смог

  • Вівторок, 22 березня 2016 року

Китай страждає від задушливого смогу вже не один рік. Закриваються школи, дороги та аеропорти, а люди в багатьох містах часом змушені залишатись вдома, щоб уникнути вдихання шкідливого темно-сірого диму.

Местная жительница едет на мотоцикле с маской на лице в задымленный день. Южный Китай, Нанкин, 7 декабря. Скриншот: Netease/Велика Епоха

Місцева мешканка їде на мотоциклі з маскою на обличчі в задимлений день. Південний Китай, Нанкін, 7 грудня 2013 р. Скріншот: Netease/Велика Епоха

На телебаченні CCTV, підконтрольному китайському уряду, вирішили, що цій ситуації можна дати й позитивну оцінку.

На сайті урядового рупора з'явився список переваг смогу... Можна було б посміятися, але, схоже, китайцям не до жартів тоді, коли неможливо дихати.

Виникає справедливе питання: це була сатирична стаття?

Нижче наводиться список переваг, які нібито приносить смог. Дані тези були взяті з сайту TeaLeafNation.com. Оригінал, опублікований на сайті CCTV, швидко зняли через разючу кількість насмішок в коментарях, опублікованих до нього.

1. Смог об'єднує китайців

Скаржачись на смог, вони стають ближчими один до одного.

2. Смог робить китайців рівними

Навіть непристойно багаті змушені дихати забрудненим повітрям. Звичайно, вони можуть їздити у своїх розкішних автомобілях і уникати отруєння іншими способами, скажуть деякі, до того ж «вони в меншості», але навіть ці люди насилу можуть повністю захиститися від нього.

3. Це підвищує обізнаність громадян

«У той час як цілий світ стає свідком «китайського дива», смог нагадує нам, що за статус Китаю як „фабрики світу“ потрібно платити». Це чудова можливість для людей збагнути ціну карколомної індустріалізації.

4. Це привносить гумор в життя китайців

Коли китайці стикаються зі смертельними екологічними проблемами, такими як смог, вони змінюються на краще. У статті наводяться деякі популярні жарти на тему смогу. Один з наших улюблених звучить так: «Я ніколи не відчуваю такої відстані між нами, як коли ми йдемо за руку по вулиці, і я тебе не бачу».

5. Завдяки смогу пізнання китайців поглиблюються

«Через доводи і жарти (про забруднення повітря) наші знання з метеорології, географії, фізики, хімії, а також історії поглиблюються». Чим ще можна пишатися: «Англійські студенти привнесли такі слова, як туман і смог в їхній словник».

Стаття була швидко видалена

Важко сказати, який ефект намагались справити своєю статтею автори: чи дійсно вони хотіли розглянути позитивний бік забруднення, чи просто посміялися, але, як повідомляє TeaLeafNation, це мало неприємні наслідки. «Тисячі користувачів Sina Weibo (китайський аналог Twitter) висміяли цю статтю», — повідомляє портал.

Незабаром стаття зникла зі сторінок найбільших ЗМІ, які її опублікували, а саме з веб-сайту CCTV та підконтрольного уряду агентства «Сіньхуа», але було занадто пізно — публікацію стали поширювати в соціальних мережах, висміюючи її.

Виходить, що китайці поміж себе жартують, а ЗМІ продовжують освітлювати те, що робить компартія Китаю і не робить для вирішення цієї проблеми.

Читайте також:

Половину Китаю накрив смог

Підписатися:

Коментарі