• Густий туман у Китаї підвищує смертність

  • Понеділок, 11 листопада 2013 року
Влада Китаю офіційно визнала, що смог, який останнім часом покриває всі великі простори в країні, став причиною погіршення здоров'я людей і збільшення смертності. Крім цього, через смог владі стало важко стежити за громадянами за допомогою камер зовнішнього спостереження.

Офіційні китайські ЗМІ опублікували спільний звіт Академії соціальних наук Китаю і Національного метеорологічного управління, в якому мовиться, що за останні 50 років у КНР неухильно збільшується кількість смогових днів, які є результатом скупчення в повітрі великої кількості дрібних частинок.

Автори звіту кажуть, що смогові дні підвищують рівень смертності, а також хронічних захворювань, хвороб дихальної та серцево-судинної систем громадян країни. У звіті також наголошується, що смог погіршує функції нирок, репродуктивну здатність і імунітет.

Основними факторами, що негативно впливають на якість повітря в китайських містах, названі вихлопні гази автомобілів, викиди хімічних комбінатів, термоелектронна емісія і опалювальні станції, що працюють на вугіллі.

У зв'язку зі значним погіршенням екологічної ситуації в містах, влада заявила, що під час смогових днів будуть тимчасово закривати навчальні заклади і дитячі садки.

На Конференції з онкології країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, що пройшла недавно в місті Таньцзінь, були озвучені статистичні дані, згідно з якими 20% всіх онкохворих світу живуть у Китаї. За кількістю онкологічних хворих Китай займає перше місце на планеті, а смертність від цієї хвороби в КНР становить 80%. Причому за останні 10 років кількість хворих на рак у Китаї збільшилася на 400%.

Найбільш широко в Китаї поширений рак легенів, що безпосередньо пов'язано з якістю повітря. 5 листопада китайські ЗМІ повідомили, що ця хвороба була виявлена у 8-річної дівчинки з провінції Цзянсу. Рак легенів нетиповий для дітей. За словами лікарів, причиною хвороби дівчинки є забруднене повітря. Дівчинку назвали наймолодшим пацієнтом з такою хворобою в Китаї.

Починаючи з жовтня цього року, смог з різною інтенсивністю накривав північні, східні та південні райони Китаю. 2 жовтня смогові дні почалися одночасно в 10 провінціях. У деяких районах рівень забруднення повітря в десятки разів перевищив норму, а видимість на вулиці становила всього 20 метрів.

Як повідомляють китайські ЗМІ, через густий смог влада не може контролювати ситуацію на вулицях. Більше 20 мільйонів камер зовнішнього відеоспостереження просто не в змозі фіксувати те, що відбувається вже за кілька десятків метрів.

Китайські фахівці кажуть, що ніяка камера не зможе «пробити» цей густий смог. Деякі навіть побоюються, що цим можуть скористатися терористи.

Журналіст і триразовий лауреат Пулітцерівської премії Томас Фрідман 6 листопада у своїй статті в газеті New York Times розповів, що нещодавно брав участь на форумі екологічних активістів в Шанхаї. Головною темою форуму було обговорення, де в Китаї можна жити, в який час дітям можна дозволяти виходити на вулицю, які продукти і вода є безпечними.

Фрідман пише, що один із учасників форуму, директор великої компанії «зеленої» енергетики Green Energy Innovations Llc Холл Харві, висловив найголовнішу проблему: «Якщо ж Китай досягне всіх критеріїв економічного успіху, але не досягне одного єдиного: „Тут неможливо жити“, — то що це за успіхи?»

Читайте також:

Рак легенів — основна причина смертності людей у Пекіні

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...