• Гонконгська лікарня покриває незаконне вилучення органів?

  • Субота, 21 грудня 2013 року

У лікарні Королеви Марії в Гонконзі зберігається база даних про операції з пересадки печінки в Китаї. У ній є інформація, яка може пролити світло на практику примусового вилучення органів у цій країні.

Мэйтас.jpg

Колаж складений із портрета адвоката-правозахисника Девіда Мейтаса і фотографії лікарні Королеви Марії в Гонконзі. У цьому медичному закладі зберігається база даних про операції з трансплантації печінки, яка у випадку її відкриття для широкого загалу може дати важливу інформацію про примусове видалення органів у Китаї. Фото: Poon Chai-Shu/Велика Епоха

«Китайська комуністична влада приховує цей злочин, і частина [приховування] відбувається у лікарні Королеви Марії в Гонконзі», — сказав канадський адвокат з прав людини Девід Мейтас 28 листопада на форумі, що проводився в Гонконзі організацією «Доктори проти примусового вилучення органів» (DAFOH), штаб-квартира якої розташована у Вашингтоні.

Наразі ця база даних закрита для громадськості, але так було не завжди, говорить Девід Мейтас. Він протягом багатьох років досліджував випадки вилучення органів у в'язнів совісті, зокрема практикувальників Фалуньгун. Ці злочини були санкціоновані комуністичною партією (КПК).

«Кожна лікарня в Китаї повинна повідомляти про операції з пересадки печінки до лікарні Королеви Марії. Раніше ці дані були відкриті, але коли я та інші дослідники почали посилатися на цю інформацію, вони закрили її», — сказав Девід Мейтас під час форуму 28 листопада.

У лікарні Королеви Марії існує операційний блок світового рівня. Цей медичний заклад відповідає за управління базою даних про пересадку печінки в Китаї. Такий реєстр — Реєстр з трансплантації печінки в Китаї (РТПК, China Liver Transplant Registry) — був створений в лютому 2005 року для того, щоб вести облік всіх операцій з пересадки печінки, допомогти вести їхній науковий аналіз та оцінку, а також створити платформу для наукового обміну між центрами з трансплантації печінки в Китаї та в усьому світі.

«Було б дуже корисно й важливо отримати такі дані», — сказав Деймон Ното, представник DAFOH.

«Це допоможе нам відслідковувати, скільки печінок пересаджується, які лікарні і як часто проводять операції, — сказав він. — Коли в Китаї заявляють, що вони стали проводити менше операцій з трансплантації, у нас немає доказів цього. Реєстр дозволить нам дізнатися, скільки лікарень цим займається, і що там роблять».

«Було б добре, якби існував реєстр трансплантації нирок, рогівки і так далі. Така база дозволила б нам дізнатися, скільки органів у Китаї трансплантується і де», — додав Ното.

РТПК містить дані з 80 центрів трансплантації печінки з 36 міст Китаю. З 2005 до 2012 року в ньому були зібрані дані про 21 740 випадків пересадки печінки, в тому числі про 1560 випадків пересадки печінки від живого донора.

РТПК також оцінює якість і достовірність даних, наданих кожною клінікою з пересадки печінки, у тому числі кількість операцій з трансплантації і те, чи був орган повним або частковим. Дані зі Східного центру з трансплантації органів в першій лікарні Тяньцзіня були оцінені як кращі в 2010 і 2011 роках.

За даними Всесвітньої організації з розслідування репресій проти Фалуньгун, Перша центральна лікарня Тяньцзіня є однією з медичних установ, які підозрюються у використанні органів, вилучених у живих послідовників Фалуньгун. протягом лише одного тижня у грудні 2004 року в лікарні були проведені рекордні 44 пересадки печінки, відповідно до інформації, опублікованої в південнокорейській газеті Chosun Ilbo.

Тільки за один день в цій лікарні провели 24 пересадки печінки і нирок. Про це повідомляли члени сімей пацієнтів виданню Phoenix Weekly.

«Дуже дивно, що в одній лікарні було зроблено так багато, — говорить Ното. — Звідки у них такий запас органів? Чи існує в'язниця або трудовий табір у безпосередній близькості від лікарні? Це може дати нам підказки щодо того, звідки беруться органи».

«Інша справа в тому, що ми не знаємо, наскільки ми можемо довіряти цим даним. Раніше Девід Мейтас був упевнений в їхній точності. Але зараз головне в тому, про що ми говоримо. Вони можуть подавати недостовірні відомості», — сказав він.

«Для того щоб дізнатися, наскільки етично діє система трансплантації, вона повинна бути прозорою, — додає Ното. — В інших країнах можна побачити їхні реєстри. Необхідно не тільки те, щоб Китай відкрив свою базу даних про справжню ситуацію, але і щоб вони оприлюднили реєстри минулих років. Ми повинні мати доступ до історії, до даних про те, що було зроблено раніше».

Чоу Сяохуей, Велика Епоха

Читайте також:

Торгівля органами — жахіття 21 століття

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...