• В Китаї заарештували колишнього головного силовика — ЗМІ

  • Неділя, 8 грудня 2013 року

За повідомленнями тайванської преси, колишнього керівника силових відомств Китаю Чжоу Юнкана заарештували. Аналітики вважають, що верхівка компартії, яка править у країні, вже давно шукала привід, щоб взяти його під варту, зазначає телеканал NTD. 

Чжоу донедавна був головою Політико-юридичної комісії, що керує всіма силовими відомствами в КНР, а також — членом Постійного комітету ЦК компартії. Постійний комітет — це найвищий орган влади в Китаї. 7—9 чоловік, що входять до його складу, управляють компартією і країною в цілому.

Нещодавно, як повідомляла «Велика Епоха», мішенню розслідування компартії став колишній головний пропагандист Китаю Лі Чанчунь, один із основних союзників Чжоу Юнкана. 

Наразі, згідно з повідомленням тайванського видання United Daily News, за корупцію заарештували і самого Чжоу. Саме таке формулювання використовується часто китайською компартією для того, щоб усувати політичних опонентів.

При цьому компартія, схоже, порушила негласне правило, згідно з яким нинішні та колишні члени Постійного комітету Політбюро не можуть бути взяті під варту.

Офіційно ця інформація поки в Пекіні не підтверджена, але в китайському сегменті Інтернету вже діє цензура на пошукові запити, пов'язані з Чжоу Юнканом, відзначає NTD.

Чим не догодив?

Чжоу належить до фракції Цзян Цземіня — колишнього генсека компартії Китаю (1989—2002), і, як вважається, останнім часом керував нею. Перебуваючи на посаді керівника Політико-юридичної комісії, він де-факто керував усією поліцією, всією судовою та пенітенціарною системою Китаю. При цьому сім'я Чжоу вже багато років контролює нафтохімічну галузь, яка є однією з найприбутковіших у країні.

Проте головне, через що нинішнє керівництво бачить у ньому небезпеку, — це його прагнення захопити владу. Таку думку поділяють багато експертів, зазначає телеканал. Як повідомлялося, незадовго до 18 з'їзду партії в 2012 році, коли відбулася планова зміна верхівки компартії, Чжоу Юнкан хотів вчинити державний переворот у Китаї

Але його наміри були викриті. По закінченні з'їзду не менше 14 довірених людей Чжоу були звинувачені в корупції і втратили свої посади.

Згодом за корупцію засудили і головного його соратника — Бо Сілая, якого, згідно з поширеними чутками, Чжоу хотів зробити генеральним секретарем. 

Повідомляється і про те, що син Чжоу Юнкана зараз утримується під домашнім арештом.

Слід зазначити, що якщо для фракції нинішнього глави компартії Сі Цзіньпіна арешт Чжоу — просто питання боротьби за владу, то для кліки Цзян Цземіня — це питання «життя і смерті».

Практично всі члени фракції Цзяна за межами Китаю звинувачуються у злочинах проти людства. Зокрема, ця політична група в 1999 році оголосила по всій країні гоніння на послідовників Фалуньгун, традиційної медитативної практики Китаю. Мільйони людей незаконно заарештували, заслали в трудові табори і помістили у в'язниці. Багатьох піддали тортурам і так званому «перевихованню».

Крім цього, за заявою міжнародних правозахисних організацій, фракція Чжоу Юнкана організувала незаконний бізнес: видалення органів у живих людей і подальший продаж цих органів пацієнтам, що потребують трансплантації. 

Як донорів насильно використовували в'язнів совісті, ув’язнених у китайських тюрмах, серед яких основну частину становлять послідовники Фалуньгун.

Якщо вказані злочини стануть викривати в судах, то на всіх винуватців чекатиме розплата. Аналітики також упевнені, що розкриття подібних фактів може стати причиною краху всієї компартії. Особливо, якщо враховувати, що і нове керівництво не поспішає зупинити переслідування Фалуньгун.

Читайте також:

Колишнього лідера Китаю можуть заарештувати за геноцид

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...